Pomoc při výběru diamantového šperku

Kdo tvrdí, že nic není věčné, pak ještě nikdy nevlastnil diamanty. Díky našemu širokému výběru a cenové dostupnosti je nemusíte nosit jen na výjimečné události, nyní se jimi můžete pyšnit každý den.

Při rozhodování o koupi diamantu byste se měli dívat zejména na investiční hledisko. Rozhodující jsou čtyři základní kritéria, kterými jsou:

 

  • CARRAT (ct), a tedy hmotnost diamantů. Čím je "karátovost" vyšší, tím je diamant vzácnější, a tedy i dražší. V rámci naší nabídky najdete šperky již od 0,005 ct, až po téměř 2 ct.

  • COLOUR, která je vyjádřením barevnosti diamantu. Zde platí pravidlo, že čím je barva světlejší, tím je kámen vzácnější. Existuje specifická stupnice *, podle níž umíme určit, jakou hodnotu má diamant. Při výrobě našich šperků používáme nejčastěji barvu H, která je definována jako zcela bílá, či bezbarvá.

  • CLARITY, pod čímž rozumíme čistotu diamantu. Součástí všech drahých kamenů jsou vždy jisté inkluze, tedy mikroskopické nečistoty, které vznikají při jejich tvorbě. Pouhým okem jsou však neviditelné, lze je odhalit pouze zvětšováním pod mikroskopem, který nám umožňuje definovat třídu čistoty. V iZlatě máte záruku, že kupujete vždy diamanty patřící do stupnice SI / VS, což znamená vysokou kvalitu s malým množstvím inkluzí.

  • CUT, kterým označujeme brus diamantu. V procesu oceňování kamene jde o nejdůležitější a zároveň nejtěžší část. Na našem e-shopu najdete brilianty s kulatým (round) a hranatým (princess) brusem, které jsou ze strany zákazníků nejoblíbenější a nejžádanější.

 

 

Při koupi diamantových šperků je samozřejmostí také certifikát, který dostanete automaticky. Najdete v něm všechny specifikace a podrobnosti týkající se Vašeho diamantu / diamantů vsazených do prstenu, náušnic, či přívěsku.

 

Špecifická stupnica farby diamantov

Špecifická stupnica farby diamantov

 


Zlatá diamantová souprava Lise

Zlatá diamantová souprava Lise