Výběr nejvhodnějších náušnic

Náušnice jsou šperkem, který zkrášluje ženy již od narození. I proto s jejich výběrem trávíme tolik času. Ženy prostě potřebují různé náušnice pro různé přiležitosti.

Při jejich výběru je důležité dbát zejména na to, které z nich se hodí ke konkrétnímu typu obličeje. Díky tomu nejenže zvýrazníte své přednosti, ale také prostřednictvím nich zjemníte nedostatky.

Výběr rúzných typů náušnic

V tak široké nabídce náušnic je opravdu těžké se zorientovat. A to zejména v případě, že hledáte dárek. Věděli jste o tom, že ke každému typu obličeje se hodí jiné náušnice?

Hlavním ukazatelem jsou čtyři základní typy obličeje, ke kterým si náušnice dokážete dokonale doladit:

  • Ke kulaté tváři se hodí téměř všechny typy náušnic s výjimkou kruhových, které působí mohutně. Zalichotí jí naopak úzké visací náušnice či pecky, díky kterým vyniknou rysy obličeje. Dovolené jsou také trojúhelníkové tvary.
  • Oválnou nebo podlouhlou tvář je třeba opticky rozšířit, a to prostřednictvím oblých tvarů náušnic, jakými jsou například slzičky, spirály či kruhy. Výhodou tohoto typu obličeje je možnost experimentování s téměř všemi tvary kromě příliš dlouhých visacích náušnic, které ji ještě více prodlužují.
  • Trojúhelníkový obličej nejvíce vynikne v malých a středních kruhových tvarech, či větších náušnicích elipsového tvaru. Perfektně ji doplňují také dlouhé visací náušnice, které jsou zakončeny výrazným motivem. Naopak, vyhýbat by se měly širokému zapínání náušnic u ucha, které se zužuje směrem dolů.
  • Čtvercová tvář vyžaduje prodloužení, a proto jsou nejvhodnější dlouhé visací náušnice. Hodí se jí téměř všechny tvary s výjimkou čtvercových náušnic, které jsou podobné tomuto typu obličeje.

 

 

 

Více rad a ukázek typů obličeje najdete na naší stránce - Pomoc při výběru náušnic.

Ať už se rozhodnete jakkoli, mějte na paměti, že právě náušnice jsou u žen nejvýraznějším šperkem. Právě ony totiž dokáží změnit celkový vzhled.

Pro pohodlné nošení je také důležitý typ zapínání náušnic.

 

Zlaté náušnice