Jak si vybrat řetízek?

Řetízek je jedním z mála dárků, kterým nikdy nic nezkazíte. Pokud ho navíc zkombinujete se správným přívěskem, dokonalé potěšení je na světě. Pokud se neumíte rozhodnout, který řetízek se Vám hodí nejvíce, rádi Vám při jeho výběru poradíme. Ideální volbou k diamantovým prívěskúm je řetízek typu Anker.

1. Délka řetízků je různá, ale obecně jsou kratší velikosti (42 mm - 50 mm) určené spíše ženám, a ty delší (od 50 mm výše) pánům.

Vyplývá to zejména ze skutečnosti, že ženy své řetízky rady doplňují přívěskem, který jim pěkně vynikne v dekoltu. Není to však pravidlem a často nás navštěvují dámy, které inklinují spíše k delším řetízkům. V tomto případě Vám iZlato nabízí možnost prodloužení jakéhokoliv (nejen dámského) řetízku. Náš zlatník Vám na řetízek připojí napájecí očka, jejichž prostřednictvím si budete moci regulovat délku.

2. Barva řetízků je přizpůsobena aktuálním trendům a kromě zlatých řetízků ve žlutém nebo v bílém zlatě, či v romantickém červeném zlatě u nás najdete také stříbrné řetízky. Velmi oblíbenými jsou dvoj, či dokonce troj-kombinace zlatých řetízků. V tomto případě však jde spíše o výraznější vzory, které není třeba doplňovat přívěskem.

 

 

3. Tloušťka řetízků je různá, v našem e-shopu si vyberete od nejjemnějších, například vzor Anker, na kterých dokonale vyniknou diamantové přívěsky, až po ty nejhrubší. Kvalita je u nás na prvním místě, a proto řetízky vyrábíme precizně, s velkým důrazem na pevnost a kvalitu řetízku. Právě preciznost dělá z každého zlatého řetízku nadčasový šperk, který vypadá skvěle. Kromě originality máte také záruku, že hodnota zlata roste každý den.

4. Vzor nebo typ řetízku závisí jen na Vašem vkusu. Jsou vzory, které se dělí na dámské a pánské, například takový královský vzor je nejvyhledávanějším právě u pánů. Řetízek typu Valis je zase dámskou doménou. Existují však vzory, které jsou určeny pro obě pohlaví, tzv. unisex. Řadí se mezi ně například Figaro, či Pancíř. Opět zde však neplatí žádná striktní pravidla, a výběr je jen na Vás.