Jak si vybrat řetízek?

Řetízek je takový dárek na jistotu. A pokud ho navíc zkombinujete se správným přívěskem, dokonalé překvapení je na světě. Jsme tady, abychom vám s výběrem poradili.

 

1. Délka řetízků je, samozřejmě, různá, ale obecně jsou ty kratší velikosti (42 - 50 cm) určené spíše ženám, a ty delší (od 50 cm výše) pánům.

Není to pravidlo, ale vyplývá to zejména ze zkušenosti, že ženy svůj řetízek rády doplní o přívěsek, který jim pěkně doplní dekolt. Jak říkáme, není to ale pravidlo a mnohým dámam, proto vyhovuje možnost prodloužení řetízku (nejen dámského) pomocí napájecího očka, ktoré tam náš zlatník v případě požadavku připojí. Díky nim si můžete délku řetízku libovolně přizpůsobit.

Zlatý řetízek

2. Barva řetízků je přizpůsobena zejména aktuálním trendům. Stálicí jsou samozřejmě zlaté řetízky v žlutém, nebo v bílém barevném odstínu, a také v romantickém provedení z růžového zlata, nebo jejich různé kombinace. Po zlatě, jsou to určitě stříbrné řetízky často s výraznějšími vzory, které není třeba doplňovat přívěskem.

Zlatý řetízek s královským vzorem

 
3. Tloušťka řetízků je různá, od nejjemnějších, jako například vzor Anker, na kterých dokonale vyniknou diamantové přívěsky, až po ty nejhrubší, jako například Monaco chain. Kvalita je u nás na prvním místě, a proto řetízky vyrábíme precizně, s velkým důrazem na pevnost a kvalitu řetízku. Právě preciznost dělá z každého zlatého řetízku nadčasový šperk, který vypadá skvěle. Kromě originality máte také záruku, že hodnota zlata roste každý den.

4. Vzor nebo typ řetízku závisí jen na vašem vkusu. Jsou vzory, které se dělí na dámské a pánské, například takový královský vzor je vyhledávanějším právě u pánů. Řetízek typu Valis je zase spíše dámskou doménou. Existují však vzory, které jsou určeny pro obě pohlaví, tzv. unisex. Řadí se mezi ně například Figaro, nebo Pancíř. Opět zde však neplatí žádná striktní pravidla.

Stříbrný řetízek Figaro

Stříbrný řetízek Figaro