Typy / vzory řetízků

vzor pancier

PANCER

Díky svému pravidelnému tvaru je řetětízek Pancéř skvělým doplňkem nejen samotně, ale také s přívěskem. Výborně se hodí pro elegantní i sportovní styly, protože nepůsobí rušivě.

Vzor řetízku Anker

ANKER

Řetízky typu Anker se skládají z hranatých oček, která se vyznačují přesným ručním pilováním. (Máte na výběr různé délky a tloušťky.) V tenčím provedení ho vyhledávají především dámy k jemným diamantovým přívěskům, které na tomto řetízku ještě více vyniknou.

Vzor řetízku Marina Gucci

MARINA GUCCI

Tento typ řetízku tvoří oválná očka, která mají předělený střed. Vzor Marina Gucci je považován za univerzální a sluší mužům i ženám. Díky zpracování ho můžete nosit také samostatně.

Vzor řetízku Cube

CUBE - KOCKA

Samotný název řetízku naznačuje jeho tvar - jsou to tzv. kostičky zapadající do sebe. Vzor krychle je charakterizován vysokým leskem, který se zlatým přívěskem ještě více vynikne. Pro jeho lesklý vzhled si ho oblíbíly hlavně dámy k jednoduchým dizajnům s diamanty.

Vzor řetízku Rombo

ROMBO

Rombo lze charakterizovat jako nadčasový vzor, který nikdy nevyjde z módy. Sestává ze dvou (nebo více) oček, která do sebe specificky zapadají. Tento typ řetízku najdete v jemné, ale také v hrubší verzi.

Vzor řetízku lanko

LANKO

Jemný, ale výrazně se třpytící řetízek připomínající lanko či hada je jako stvořen na jemné přívěsky, které na něm dokonale vyniknou. Jeho největší výhodou je to, že drží svůj tvar a nepřetáči se.

Vzor řetízku Continuous Patterns

CONTINUOUS PATTERNS

Specifický typ řetízků, které sestávají ze spojených oček, ve kterých se nachází výbrus ze zlata. Působí tak třpytivým dojmem, že nevyžadují přívěsek, protože jsou samy ozdobné.

Vzor řetízku Figaro

FIGARO

Klasika v podobě řetízku typu Figaro je v silnější verzi oblíbená zejména u pánů. Tento vyhledávaný vzor je typický tím, že propojí tři menší a jedno větší oko. Pro jeho nadčasovost se řadí mezi unisex řetízky.

Vzor řetítku Singapur

SINGAPUR 

Řetízky typu Singapur jsou čistě dámskou doménou. Díky svému točícímu se originálnímu vzhledu vyniknou na dekoltu i bez přívěsku. Najdete je u nás také v barevné dvojkombinaci či doplněné o destičky.

Vzor řetízku Rolo

ROLO

I řetízky typu Rolo se řadí mezi klasiku, která sestává z výrazně kulatých oček. Výborně se k němu hodí přívěsky různého druhu, jako například populární medailony na fotku.

Vzor fox řetízku Líščí ocas

FOX - LÍŠČÍ OCAS

Stále populárnější typ řetízku připomínající liščí ocas. Jednotlivá očka do sebe specificky zapadají tak, že vytvářejí na dotek hladký povrch výborně se hodící k přívěsku. V hrubší verzi se může nosit také samostatně. Velmi pěkně vynikne i barevná dvojkombinace bílého a žlutého zlata, která tento vzor ještě více zvýrazní.

Vzor řetízku Valentino

VALENTINO

Vzor nazývající se Valentino je designérským skvostem, který sluší oběma pohlavím. Je charakteristický vzájemným propojením oválných oček, v jejichž středu se nachází destička. Ta může být čistá nebo s výbrusem, například ve tvaru hvězdy.

Vzor řetízku Valis

VALIS

Jedním z nejvýraznějších vzorů řetízků je právě Valis, který mají pro jeho elegantnost v oblibě zejména dámy. Vzniká spojením specificky do sebe zapadajících oček, která připomínají točící se lano.

Vzor řetízku Smashed

SMASHED

Řetízek typu Smashed se řadí mezi originální vzory. Ve světě šperků je designovou novinkou, která si získala zejména mladší generacím. Je tvořen pravidelně se opakujícími kulatými a oválnými očky s charakteristickým zakřivením.

Královský vzor řetízku

KRÁLOVSKÝ VZOR

Pánský vzor, který už na první pohled upoutá svou dokonalou propracovaností, patří mezi nejpozoruhodnější typy řetízků. Královský vzor lze nalézt v hranatém nebo oválném tvaru. Tento typ vyžaduje výrazné přívěsky, zejména proto, že je zvláště u pánů oblíben v masivní šířce.

Vzor řetízku Nonna

NONNA

Řetízek, který tvoří zdvojená očka, je skvělou alternativou k jakémukoli přívěsku. Tento vzor se často nachází pod označením Monalisa. Je to nadčasový řetízek určený pro obě pohlaví a má spíše sportovní charakter.

Vzor řetízku Snail

SNAIL

Samotný název nám napovídá tvar řetízku. Díky specifickému zatočení připomíná šneka a je určen hlavně pánům. Ještě více vynikne, pokud si vyberete kombinaci bílého a žlutého zlata v kombinaci s náramkem se stejným vzorem.

Vzor řetízku Bismark

BISMARK

Typ řetízku, který se označuje jako "beads", což znamená v překladu "korálky". Díky svému specifickému zpracování se hodí k masivnějším přívěskům, ale váš outfit perfektně doplní i samostatně. Je k dispozici v různých tloušťkách a řadíme ho mezi unisex řetízky.

Vzor řetízku Cylinder

CYLINDER - VÁLEC

Je to jeden z nejmodernějších vzorů současnosti, který je určen jak pro ženy, tak pro muže. Název tohoto typu řetízku dokonale odráží jeho tvar - připomíná propojení několika částí připomínajících válec nebo cylindr. Patří spíše do kategorie rekreačních a sportovních vzorů řetízků.

Vzor řetízku Garibaldi

GARIBALDI

V řetízku typu Garibaldi je způsob napojení oček podobný jako u vzoru Rolo. Jednotlivé části však nejsou složeny z jednoho, ale ze dvou, tří nebo více kroužků. Celkově působí řetízek masivním dojmem a je sám o sobě výrazný.

Vzor řetízku Veneziana

VENEZIANA

Elegantní design, který je určen nejen pro pány, ale také pro dámy. Tento typ řetízku se skládá z pravidelných čtvercových oček, která do sebe střídavě zapadají. Nejčastěji se s ním setkáme v tenké verzi, která bude perfektní pro různé typy přívěsků.