Vrácení šperku

Odstoupení od kupní smlouvy do 14 dnů

Kupující odpovídá za případné snížení hodnoty zboží v důsledku nakládání s ním jiným způsobem, než jaký je potřebný ke zjištění povahy, vlastností a funkčnosti zboží.

Šperk je třeba zaslat bez zbytečného odkladu a v každém případě nejpozději do 14 dnů ode dne obdržení zásilky doručovací službou. Lhůta se považuje za zachovanou, pokud zboží odešlete zpět před uplynutím 14denní lhůty.

Návod jak přesně postupovat

  1. Šperk vložte spolu s formulářemVýměna, vrácení a servisní protokol a pošlete v původním balení (pytlíčku nebo krabičce) Českou poštou službou cenné psaní v plastové obálce, kterou si můžete zakoupit na poště, nebo službou cenný balík. Prosíme, neposílejte zboží na dobírku ani kurýrní službou, takové zásilky nepřebíráme.
    Psaní nebo balík na zašlete na adresu  iZlato Česká republika s.r.o., Poste Restante Komárnov 2, 691 51 Lanžhot.
  2. Podací (sledovací) číslo zásilky naleznete na zadní straně podacího lístku vámi odeslané zásilky. Díky němu můžete sledovat pohyb zásilky na stránce České pošty v sekci sledování zásilek.

 

Vaše zásilka obsahovat následující:

  1. nenošený a nepoškozený šperk v původním balení,
  2. fakturu, která slouží jako záruční list (originál nebo kopie),
  3. vyplněný formulář „Výměna, vrácení a servisní protokol“ - ke stažení ZDE

Přívěsek z bílého zlata s briliantem

Prodávající je povinen bez zbytečného odkladu, nejpozději do 14 dnů ode dne doručení oznámení o odstoupení od smlouvy vrátit kupujícímu všechny platby, které od něj přijal na základě kupní smlouvy nebo v souvislosti s ní, včetně nákladů na dopravu, dodání a poštovné a jiných nákladů a poplatků. Prodávající je povinen vrátit kupujícímu kupní cenu za zboží stejným způsobem, jaký použil kupující při své platbě, pokud se s kupujícím nedohodne na jiném způsobu vrácení plateb, aniž kupujícímu v této souvislosti byly účtovány další poplatky. To se nevztahuje na dodatečné náklady, pokud si kupující zvolil jiný druh doručení, jako je nejlevnější způsob doručení, který nabízí prodávající. Prodávající nemusí odeslat peníze dříve, než mu zákazník zboží zašle či prokáže, že zboží odeslal.

Upozorňujeme na práva spotřebitele, podle kterého právo na odstoupení od smlouvy uzavřené na dálku nemá spotřebitel v případě smlouvy, jejímž předmětem je neprefabrikovaná věc, tedy zboží námi nedeklarované jako SKLADEM (diamantové šperky na objednávku 14-21 dní a 8-10 týdnů), nebo je věc vyrobena na základě požadavků spotřebitele, případně slouží k uspokojení jeho individuálních potřeb. Příkladem takových věcí mohou být prsteny vyrobené na individuální objednávku velikostí, také personalizované výrobky (např. pomocí gravírování).

iZlato24.cz si vyhrazuje také právo na neschválení odstoupení od smlouvy v případech, jestliže šperk jeví známky viditelného nošení, značného povrchového opotřebení nebo mechanického poškození. Více informací o odstoupení od smlouvy v odstavci XI. ve Všeobecných obchodních podmínkách.