Bílé zlato

Jak pečovat o bílé zlato

Možná jste už slyšeli, že bílé zlato samo o sobě neexistuje. Přírodní barva zlata je vždy jen žlutá. Právě kvůli zvýšené poptávce po stříbře, které bylo jeho velkým konkurentem, se začaly používat různé slitiny k dosažení stejné barvy i u zlata. Dnes je bílé zlato jedním z nejoblíbenějších kovů ve šperkařském průmyslu. Je to nejen kvůli jeho barvě, ale zejména kvůli jeho životnosti, která je ve srovnání se stříbrem nesrovnatelně vyšší. 

 

Jak tedy bílé zlato vlastně vzniká?

Jedná se o proces legování, tedy spojení ryzího žlutého zlata s běžnými kovy bílé barvy. Ty pak ve slitině "přebijí" původní žlutou barvu zlata. Poté se přidá zinek a palladium a jejich vzájemný poměr ve slitině vytvoří intenzitu bílé barvy. Takový šperk z "bílého zlata" se nakonec potře tenkou vrstvou rhodia. Rhodium je platinový kov, který má krásnou bílou barvu. Na šperk se nanáší galvanizováním, což je povrchová úprava stejně jako pozlacování.

Jak pečovat o bílé zlato

Z toho vyplývá, že takový šperk si svou barvu neudrží věčně. Zejména pokud jde o prsteny, které přicházejí nejčastěji do styku s potem a vodou, bílé rhodium se "opotřebovává" rychleji. Původní barva zlata postupně proniká na povrch, čímž šperk získává nažloutlý vzhled. Je to dáno především tím, že k výrobě se používá několik druhů slitin bílého zlata.

Šperky z bílého zlata tak vyžadují pravidelnější péči, která zahrnuje návštěvu klenotníka. Ten na šperk znovu nanese vrstvu rhodia, díky které bude vypadat jako nový. Periodicita potřeby nanášení rhodia se může u jednotlivých šperků a u jednotlivých nositelů značně lišit. Zatímco jeden zákazník může potřebovat doplnění po několika měsících, jiný ho může potřebovat doplnit po několika letech. Obecně však platí, že všechny šperky by měly být pravidelně ošetřovány.

 

Náušnice z bílého zlata

 

Náušnice z bílého zlata

Nabízíme dámské a dětské náušnice z bílého a žlutého zlata a stříbra s kubickými zirkony a krystaly Swarovski. Dětské náušnice ve zlatě nebo stříbře jsou opatřeny dětskou pojistkou. Dětské náušnice jsou navrženy tak, aby padly i do toho nejmenšího ucha. Dámské náušnice z bílého zlata jsou opatřeny patentem nebo šroubkem.

Přívěsky z bílého zlata

 

Přívěsky z bílého zlata

Přívěsky z bílého zlata se velmi dobře nosí s řetízky z růžového nebo bílého zlata. Můžete si vybrat od decentních přes odvážné až po extravagantní kousky. Naše nabídka přívěsků zahrnuje také široký sortiment madon, medailonů, andělíčků, zvířátek, srdíček a aktuálních moderních vzorů, které budou vhodným dárkem pro různé příležitosti.

Řetízky z bílého zlata

 

Řetízky z bílého zlata

V naší nabídce je poměrně velké množství řetízků a přívěsků nejen ze žlutého a růžového zlata, ale také z bílého zlata různých klasických vzorů, jako je figaro, pancier, rombo, anker, bismarck, královský vzor, rolo, valis atd. Tyto řetízky nejsou pouze rhodiované, ale jsou vyrobeny výhradně z bílého zlata. Řetízek bude vždy dárkem, kterým nemůžete udělat chybu. Zkombinujte ho s vhodným přívěskem a máte dárky pro nejrůznější příležitosti!

Snubní prsteny z bílého zlata

 

Snubní prsteny z bílého zlata

Naše internetové klenotnictví se specializuje také na nabídku krásných snubních prstenů z bílého, žlutého nebo kombinovaného zlata. Tyto snubní prsteny jsou k dispozici v mnoha stylech, ať už klasických, nebo v propracovanějších a modernějších provedeních.  Můžete si vybrat z našich skladových modelů, nebo vám vaše vysněné snubní prsteny vyrobíme přesně na míru! V nabídce najdete prsteny s různými druhy kamenů, včetně diamantů. Ke každému diamantovému šperku samozřejmě obdržíte certifikát pravosti kamene.. 

Náhrdelníky z bílého zlata

 

Náhrdelníky z bílého zlata

Jednoduché a elegantní náhrdelníky z bílého zlata jsou univerzálním doplňkem vaší šperkovnice. V kombinaci s perlami nebo jinými drahými kameny jsou však vhodným doplňkem pro nejrůznější společenské události. Popusťte uzdu své fantazii a vyberte si z naší výhodné nabídky náhrdelník, který skvěle doplní nejen váš outfit, ale i vaši osobnost.

Diamanty a bílé zlato

 

Diamanty a bílé zlato

Diamantové šperky, a zejména diamantové prsteny, jsou považovány za luxusní šperky, které se často kombinují s drahými kovy, jako je bílé zlato. Krásnou a zároveň sofistikovanou kombinací je bílé zlato s diamanty. Objevte kouzlo této kombinace a darujte své vyvolené věčnost.

Náramky z bílého zlata

 

Náramky z bílého zlata

V našem sortimentu nesmí chybět náramky z bílého zlata, od elegantních jednoduchých náramků až po nejnovější módní kousky. Určitě najdete kousky, které jsou vhodné pro trendy vrstvení, a přitom vás krásně doplní při každé příležitosti. Vyberte si z nabídky řetízkových náramků, obručových náramků nebo nejnovějších kousků z módní kolekce Palmyra.

Soupravy z bílého zlata

 

Soupravy z bílého zlata

Kategorie je také plná souprav z bílého zlata, které jsou vhodné pro každodenní i společenské nošení. Náušnice, prsteny, přívěsky nebo náhrdelníky najdete v různých kombinacích souprav. Neomezuje se ani design, ať už s drahokamy či diamanty, nebo v provedení se zirkony.

Prsteny z bílého zlata

 

 

Prsteny z bílého zlata

Prsteny si získaly svou oblibu a popularitu u lidí již v dávných dobách.S prstenem si jaksi automaticky spojujeme ženskou ruku, ale už v dobách minulých se prstenem rádi zdobili muži všech věkových kategorií, a dokonce i děti.Podívejte se na naši nabídku prstenů nejen z bílého zlata, kde si jistě vyberete ten pravý.