Pomoc při výběru náušnic

Vnitřní výška náušnic 

Jak zjistit, zda budou náušnice pohodlné?

 

Změřte si délku mezi propíchnutou dírkou a koncem lalůčku ucha. Porovnejte si to s parametrem vnitřní výšky náušnice (najdete ho v popisu všech náušnic u nás) a zjistěte, zda budou pro Vás tyto náušnice komfortní. U některých modelů a typů zapínání záleží, zda máte dírku v uchu vyšší, nebo nižší.

Vnitřní výška náušnic

 

Příklad:
Pokud je délka místa mezi dírou a koncem ušního boltce např. 6 mm a vnitřní výška náušnic je 7 mm a více, náušnice budou pro vás s velkou pravděpodobností pohodlné.

Vnitřní výška různých typů náušnic


Náušnice podle typu obličeje


Při výběru náušnic byste se měli rozhodovat podle typu vašeho obličeje. Není jedno, jestli máte oválnou, kulatou, čtvercovou, obdélníkovou nebo diamantovou obličej, nebo tvář ve tvaru trojúhelníku, či srdce. Každému typu obličeje se hodí specifické tvary náušnic, které pomohou vyzvednout krásu jednotlivých kontur.

Oválný obličej

Oválný obličej

Považuje se za ideální typ obličeje. Je charakteristická symetrií a jemnými konturami. Šířka obličeje není větší než její délka a brada se v dolní části zužuje.

Pokud máte tento typ obličeje, můžete nosit kterýkoliv tvar náušnic. Váš obličej nejvíce vyzvednou oválné, nebo kruhové visací náušnice, a také perlové náušnice, klasické pecky, nebo slzičky. Nemusíte se bát ani výrazných lustrových visících náušnic, nebo různých geometrických tvarů.

Snažte se vyhýbat extrémně dlouhým náušnicím, které by vaši tvář opticky zbytečně prodloužily.

Kulatý obličej

Kulatý obličej

Plnější lícní kosti a zářivé oči jsou typickým znakem kulatého obličeje. Vhodné náušnice by měly tvořit kontrast se zaoblenými liniemi tváře. Ideální jsou proto delší, úzké řetízkové náušnice, případně oválné. Ty obličej opticky prodlouží a zúží.

Nic nezkazí ani krátké visací náušnice s drahokamem, křišťálem, perlou nebo zajímavým geometrickým tvarem.
Vyhýbejte se ale kruhovým náušnicím i obyčejným peckám ve tvaru kuličky, nebo tečky.

Čtvercový obličej

Čtvercový obličej

Tento typ obličeje má ostré hrany a je viditelný díky tomu, že čelist je se spánkovou oblastí v téměř 90° úhlu. Zaoblené náušnice zjemní ostré linie tohoto typu obličeje. Ideální jsou visící, kruhové a oválné náušnice.

Naopak, špatnou volbou jsou geometrické tvary, nebo příliš velké kulaté náušnice, které by mohly vytvořit dojem ještě širší obličeje.

Kapky, nebo menší kruhové náušnice s drahokamem jsou také bezpečnou volbou.

Obdélníkový obličej

Obdélníkový obličej

Obdélníkový typ je velmi podobný čtvercovému. Délka přesahuje šířku, brada má ostřejší kontury a čelo je v jedné rovině s lícními kostmi. Pokud máte dlouhou a úzkou tvář, středně velké až velké náušnice jsou pro vás ideálním řešením. Opticky vám rozšíří linie a přidají mírně zaoblení.

Vhodné jsou oválné a kruhové náušnice, ale také pecky ve tvaru kuličky, nebo tečky.
Rozhodně byste se měli vzdát visacích tenkých a řetízkových náušnic, které tvář ještě více prodlouží.

Diamantový obličej

Diamantový obličej

Obličej ve tvaru diamantu je nejširší v oblasti lícních kostí, přičemž brada a čelo mají stejnou šířku. Tomuto typu se hodí masivní lustrové náušnice, které jsou v dolní části rozšířené. Pomohou zaoblit ostré hrany líc, díky čemuž docílí celkovou souměrnost obličeje. Dobrou volbou jsou i širší pecky a kratší visací náušnice.

Pokud jste tento typ, vyhýbejte se dlouhým a tenkým náušnicím a tak jistě i náušnicím se stejným tvarem jako má vaše tvář.

Trojúhelníkový obličej

Trojúhelníkový obličej

Podobá se na diamantový obličej s tím rozdílem, že čelo není natolik výrazné. V spánkové oblasti je obličej nejširší a směrem dolů se zužuje. Brada je špičatá.

Pokud vaše rysy obličeje odpovídají trojúhelníkovému typu, hledejte visací náušnice, které jsou v dolní části rozšířené. Zjemní ostré linie brady a pomohou vám docílit souměrnost. Nevhodné jsou náušnice ve tvaru trojúhelníku nebo srdce.

Srdcový obličej

Srdcový obličej

Úzká čelist s hranatými konturami, široké čelo, oblejší lícní kosti a zúžená brada jsou znaky srdeční obličeje. Pro tento typ jsou nejlepší volbou oválné náušnice, které zjemní čelist. Neměly by však sahat pod lícní kosti. Vhodné jsou také kruhové náušnice a lustrové visací náušnice ve tvaru diamantu, které přidají zajímavý kontrast.

Jestli máte tento typ obličeje, zapomeňte na náušnice ve tvaru srdce a obráceného trojúhelníku. Opticky by vám přidaly kila. Asymetrii by mohly způsobit i velmi malé a jemné náušnice, a také velké kulaté pecky, které by vám zvýraznily šířku čela.

Kromě typu obličeje je při výběru náušnic důležitá také výška krku a barva pleti. Krátkému krku nesvědčí visací náušnice, které sahají až pod bradu a dlouhý krk zvýrazní dlouhé náušnice. Pokud máte světlejší pleť a vlasy, sáhněte po světlejších náušnicích a pokud jste majitelkou tmavší pleti, zvolte tmavší šperky. Náušnice zdobené perlami jsou univerzální a hodí se oběma typům pleti.


Jak si vybrat správné náušnice?

Mnoha ženám se rozzáří tvář pokud zahlédnou ve výkladu, nebo internetovém obchodě náušnice různého typu a velikostí. Každou dámu zajmu jiné typy náušnic. Mnoho žen si je vybírá vzhledem k jejich střihu vlasů a velikosti obličeje. Každá žena je charakteristická něčím jiným. Některým se líbí jednoduché šperky, jiné preferují extravagantní.
Před koupí je dobré vědět, jaké možností nákupu existují. Také není na škodu znát povahu a vkus budoucí majitelky, kterou jste se rozhodli touto koupí potěšit.

Šperky iZlato forever

Náušnice kroužky

Jsou charakteristické tím, že jsou malé a mají tvar kruhu. Jejich velkou výhodou je, že pokud je žena vlastní, nijak ji nezatěžují a může je mít na uších i celý den. Protože jsou velmi malé hodí se k různým outfitům, protože na sebe neupozorňují, naopak každý outfit dokonale doladí. Upoutat mohou svou nenápadnou velikostí, ale i provedením. Tyto náušnice se od velkých kruhových náušnic liší hlavně velikostí. Nedoporučují se nosit iv noci. Zbytečné je tím můžete zatížit a zničit. U nás si můžete vybrat náušnice z bílého, žlutého, růžového, nebo kombinovaného zlata.
V mnoha najdete i diamanty, drahokamy nebo zirkony, které je velmi pěkně obzvláštní a dodají budoucí majitelce půvab a vznešenost.

Náušnice kroužky


Náušnice – pecky

Tyto náušnice by měla mít každá žena ve své šperkovnici, protože patří k univerzálním a pohodlným šperkem, které nepokazí žádný outfit. V nabídce máme klasické celozlaté, se zirkony, s diamanty nebo s drahokamy, což zvyšuje jejich hodnotu. Jsou charakteristické tím, že se zapíchnou do ušní dírky a následně se zajistí puzetou, aby při chůzi nevypadly.

Náušnice pecky


Kruhové náušnice

Tyto náušnice patří k oblíbeným typům mnoha žen. Kruhy jsou velmi vyhledávaným typem náušnic. V nabídce máme klasické kruhy, točené, vlnité, ryté, dvojité nebo trojité, jednobarevné nebo kombinované, podlouhlé, flexi, velké, malé. Pokud toužíte po povšimnutí, doporučujeme vyhledat typ s drahými kameny, které zvýší kvalitu náušnic. Ženy touží být krásné a proto vyhledávají i náušnice, v nichž vynikne jejich povaha a osobnost. Pokud je najdete i v retro stylu nelekněte se. Kruhy se hodí se každé dámě, ale pokud je chcete darovat, není na škodu znát, nebo se poradit s někým, kdo zná celkový styl a povahu osoby, které darujete tento výjimečný skvost.

Kruhové náušnice


 


Kratší visací náušnice

Tento typ působí velmi půvabně, elegantně a žensky. Visací náušnice se vyznačují tím, že během chůze upoutávají na sebe pozornost, houpou se. To upoutá okolí a upozorní na jejich krásu. Nejedno zvědavé očko si jejich všimne v plné kráse. Jsou vhodné pro ženy, které rády okouzlují okolí a upozorňují na sebe.

Kratší visací náušnice


Dlouhé visací náušnice

Tento typ náušnic působí často extravagantně a upoutává svou délkou. Doporučujeme je spíše ženám, které mají rády extravaganci. Pokud byste je darovali dámě, která je jemná a jednoduchá, neměla by mnoho příležitostí jejich vynosit. Důležitým činitelem je i tvar náušnic. Každá žena má jinou tvář a jiný střih vlasů, proto je dobré vědět, které se jí hodí v záležitosti k těmto faktorům nejvíce. Jejich nošení se doporučuje hlavně v létě k šatům, které odhalují dekolt, nebo k jednoduchým plesovým šatům bez ramínek. Pokud se správně doladí účes, excelentně vynikne jejich krása. Před spaním je třeba náušnice odložit, aby nedošlo k poškození, zdeformování.

Dlouhé visací náušnice


Možnosti zapínání

Puzeta

Tento způsob zapínání se využívá hlavně při malých náušnicích. Mohou se využít několik možností no nejčastěji a nejpreferovanější zapínání je ve tvaru motýlka. Ještě se zřídka můžete setkat s puzetou, která je disková. Nasazují se velmi snadno a rychle, proto patří k velmi oblíbeným typem zapínání.

Náušnice so zapínaním na puzetu


Klasický dámský patent

Tento způsob zapínání zná každá žena, která náušnice nosí pravidelně. Ženy jsou rady, protože jsou náušnice zapnuté rychlé a bezpečně. Takový způsob vyhledávají ženy na různé události, protože se nemusí bát, že náušnici ztratí.

Klasický dámsky patent

Balónek (šroubek)

Takový typ zapínání ve tvaru balónku doporučují výrobci hlavně pro děti. Je to z důvodu, že je pevné a hlavně bezpečné pro Vaše nejmenší ratolesti. Maminka může svému děťátku klidně a nerušené nasadit náušnici s tímto zapínáním. Způsob spočívá v tom, že se našrubuje matička - balónek. Šroubovací zapínání je často používány iu malých diamantových náušnic, nemusíte se obávat ztráty náušnice, zapínání "nepovolí”.

Náušnice so zapínaním na balónik


Afroháček

Afroháček patří mezi rychlé a bezpečně zapínání. Je přizpůsoben hlavně tak, aby vám ušní lalok velmi nezatěžovali. Tento typ náušnic a zapínání také nepatří do postele, protože by se mohly náušnice příliš rychle zlomit, nebo jinak poškodit. Tento způsob zapínání byl upřednostňován v minulosti pouze v bižuterii. Jelikož byl velmi oblíbený, začal se používat i na zlatých špercích. Momentálně je velmi vyhledávaným typem zapínání.

Afroháčik


 

Ruský nebo anglický patent

Tento typ bezpečného zapínání není téměř vůbec vidět, protože je ukryto za ušním boltcem. Náušnice se v takovém provedení hodí spíše k dámám, které preferují elegantní styl. Rovněž doporučujeme, aby se před spaním skládaly, aby nedošlo k poškození.

Ruský patent / anglické

 


 

Dětská brizura

I naše nejmenší parádnice se chtějí podobat svým maminkám. Důležité je v jejich věku bezpečné zapínání, aby se neporanili. Existuje i možnost vyrobit zámky, aby se náušnice během pohybu neroztvorila. Způsob tohoto zapínání spočívá v malém háčku, který se zasune do očka.

Detská brizúra


Klenotnická klipsa

Stejně jako i jiné způsoby, i tento je při zapínání náušnic oblíbený. Připomíná starší dobu kde se takový způsob zapínání preferoval asi nejčastěji. Je používán nejčastěji při náušnicích, které jsou těžší, nebo větší.

Klenotnícka klipsa