Jak vybrat správnou délku náramku?

 

 

Náramek se zapínáním

 

 

Správnou délku určíme pomocí krejčovského metru. Zápěstí změříme na místě, kde je nejširší. Náramek nemůže by příliš těsný, protože při nošení by mohl zanechávat otisky na kůži a při napnutí ruky by se mohl roztrhnout, zároveň ale nesmí být ani příliš volný. V takovém případě je vysoká pravděpodobnost jeho ztráty. Volíme tedy náramek o 1-2 cm delší, než je obvod naší ruky. Obvykle pro štíhlejší ženskou ruku volíme náramky s délkou 17-18 cm. Pro silnější 19-21 cm. Pánské náramky mají obvykle délku od 20 do 23 cm. Většina našich náramků má i prodlužovací nastavení (očka), díky čemuž pokrývají celé rozpětí nejčastějších šířek zápěstí. 

 

 Jak vybrat správnou délku náramku?

 

Obručový náramek bez uzavírání (kruhové obručové)

 

 

Pro správné určení velikosti držte prsty natažené, jako kdyby jste si chtěli dát rukavice, měřte kolem nejširší části ruky - v oblasti kolem kloubů. Velikost, kterou jste naměřili vydělte hodnotou 3,14 a dostanete průměr optimálního náramku, který Vám bude sedět, případně můžete přidat 1 cm, pokud jej chcete snadněji navléci na ruku.

 

Náramek na gumičce

 

Podobně jako u obručového náramku měříme velikost kolem kloubů, centimetry, které jste naměřili sedí přesně pro tento typ náramku a netřeba přidávat další.

 

Jak vybrat správnou délku náramku?