Citrin drahokam

Přírodní citrin

Drahokam štěstí

Tyto drahokamy si můžete vyhledat pod názvem „Madeira Citrín“. Tento kámen patří mezi nejpopulárnější na celém světě. Cenově si ho může dovolit i obyčejný smrtelník. Tento skvost vznikl od slova „citrón“. Název mu byl darován Georgem Bauerem, velmi známým badatelem, který je v této oblasti doma. Je známý hlavně svou veselou, povzbudivou žlutou barvou. Do života lidem vnáší pozitivismus, dobrou náladu a naději v lepší život.

Fakta, která využijete při jeho koupi

Brus: U tohoto drahokamu jsou populární hlavně fancy tvary. Jeho průběh spočívá v tom, aby jeho lesk a barva vynikala. Dnes je již najdeme ve velkém množství a tvarech, které si získají hlavně srdce žen.

Barva: Jak jste si mohli všimnout, jsou průzračné žluté barvy. Vynikají svým světlým odstínem žluté.

Čistota: Tyto kameny jsou známé hlavně čistotou, která je u nich velmi vysoká.

Léčivé účinky

Toužíte mít dobrou náladu a chcete konečně šťastný život? Tak si prohlédněte celou naši nabídku, protože jste na správném místě. Máte smutný život a stále se Vám nedaří? Tak tato koupě je vhodnou volbou, jak si přivolat konečně do života štěstí, dobrou náladu a pozitivismus. Z vesmírného hlediska se spojuje s Merkurem. Jeho zlatá barva Vám může vnést do života štěstí, po kterém toužíte. Je symbolem pohody a tepla víry šťastnějších životů.

Způsob využití a jeho úprava

Je známý tím, že se dá tepelně zpracovávat. Správný člověk, který se věnuje mineralogii, dokáže rozeznat vlastníma očima, zda tento kámen prošel zpracováním, které proběhlo tepelně, nebo má zbarvení přírodní. Většinou je jeho barva silně načervenalá.

Spojitost s legendami v minulosti

V minulosti byl pro lidi velkým talismanem, proto jej nosili stále při sobě. Později byl známý ve Skotsku. Byl talismanem v boji. Tehdejší používané zbraně byly ozdobeny citrínem. Lidé tomuto skvostu věřili, že jim pomůže a prodlouží jim život. Později bylo zjištěno, že každý obchodník, který ho prodával, dokázal své zboží prodat dříve než ostatní. Proto ten kdo ho prodával, byl „obchodník od štěstěny“. Později ho už toužil vlastnit každý prodejce, aby dobře vydělal. Jak jste si všimli jeho žlutá na první pohled jasná barva nejen dnes, ale i v minulosti doslova zářila. Tento kámen byl proto už v minulosti označován jako slunce. Proslavil se hlavně v helénistickém období.

Jeho cena a oblíbenost

Tak jako všude i u citrínu sehrává důležitou roli sytost barev a jeho lesk. Zde platí, že pokud citrín proběhne zpracováním, tak jeho cena je nižší než u takového, který je zcela přírodní bez jakýchkoliv úprav.

Jeho parametry vyplývající z gemologie
 

Výběr barvy tohoto drahokamu tmavě žlutá, světle žlutá
Druh patří ke křišťálům
Hmotnost, v níž se měří 2,65
Jeho tvrdost Podle Mohsovy stupnice dosahuje tvrdosti 7.
Barva pruhů známý bílou barvou
Fluorescence žádná
Index lomu 1,544 až 1,553
Krystalografická soustava šestiúhelník, trigonální
Chemické složení  oxid křemičitý, SiO2

 

Historie a nález

Jeho největší oblíbenost je zaznamenána ve Skotsku. Jako dar lásky dal Albert své milované Viktorii na hradě Balmoral ve Skotské vysočině právě citrín. Tento kámen byl nalezen v Balmore. Historický nález byl zaznamenán především v srdcích lidí na společenské události. Tento skvost se hlavně v ten večer stal zářivým drahokamem závistivých žen. I v současnosti je svou pozitivní barvou jejich velkým milovníkem.

Podívejte se taky na naši nabídku šperků s drahokamem Přírodní citrin