Briliant drahokam

Briliant

Brilianty jsou charakteristické tím, že mají krásný lesk. Jsou to vlastně diamanty, které byly upraveny briliantovým brusem, který je nejpopulárnější a používán již od roku 1910. Úprava diamantů probíhá tak, aby se jejich přírodní krása zachovala. Z logického hlediska patří briliant k nejdražším kamenům, ale v obchodech najdete i jeho napodobení za mnohem nižší cenu.

Jeho krása a vznešenost je již od nepaměti známá tím, že se využíval jako vzácný dar v honosných rodinách.

Fakta, která využijete při jeho koupi

Brus:  Briliantový brus objevil Marcel Tolkowski. Na základě sklonu vynalezl tento dokonalý brus. Dokázal tak, aby se světlo odráželo a vznikaly různé duhové barvy. Brus, který je ideální poznáte podle 32 horních faset. Z nejdokonalejších výbrusů se tvoří nejkrásnější klenoty.

Barva: Většinou je najdete v bezbarvých odstínech. Na základě těchto odstínů dokáže světlo zvýraznit krásu briliantu do duhových barev.

Čistota: Ty nejkvalitnější brilianty jsou nejčirejší. Mnoho napodobenin může mít na kameni vzduchové bubliny, různé škrábance a skvrny. Dejte si na to pozor. V našem zlatnictví se to však stát nemůže.

Léčivé účinky

Jeho čistota a tvar jsou známé po celém světě. Chrání lidi hlavně před negativním prostředím.

Způsob využití a jeho úprava

Jeho úprava musí probíhat velmi opatrně, za pomoci skutečných odborníků. Pouze tak neztratí hodnotu ze své ceny. Většinou jsou tyto skvosty znehodnocovány napodobeninami a levnými možnostmi jak si získat její srdce. Dbejte na dostatečné informace od prodejce a jeho certifikát. Upřednostněte kvalitu a nedostanete se do situace, kdy budete litovat, že jste vyhodili peníze. Mnoho prodejců má málo informací o tomto kameni, což je velká chyba. Také nehazardujte s koupí z druhé ruky. Naše zlatnictví Vám nabízí nejkrásnější šperky s certifikátem a pravou kvalitou. Velkou oblíbenost si získal i v průmyslu. Je milovníkem nejen sběratele, ale hlavně žen, které ocení jeho půvab a krásu.

Spojitost s legendami v minulosti

Mnoho mýtů a legend říká, že tento kámen patří k bižuterii. Toto myšlení u lidí bylo časté, ale velmi mylné. Mnohé pokusy napodobit a prodávat ho, nezaujaly. Chcete-li zjistit, zda jde o kvalitní brilianty, poznáte to pouhým okem. Pokud si nejste jisti, zda kupujete napodobeninu nebo pravý diamant, zajděte za odborníkem. Oni umí hned na první pohled určit jeho cenu a podají Vám správnou informaci. Pravý diamant dokáže ohromit hlavně srdce ženy. Většinou i ženy dokážou vycítit, jestli je to pravý diamant, nebo ne. Mnoho prodejců se snažilo prodávat napodobeniny za cenu pravých briliantů. Dnešní doba nabízí mnoho informací, jak se ujistit, zda kupujete správně. Dejte si záležet.

Jeho cena a oblíbenost

Je velmi těžké mluvit o oblíbenosti těchto diamantů. Jsou známé tím, že jsou to drahé skvosty již od nepaměti. Pokud ho chcete koupit Vaší polovičce, musíte počítat s tím, že jeho cena bude vysoká, ale výsledný efekt bude stát za to. Dnes už najdete i briliantové přívěsky, náramky, brože, náhrdelníky, manžetové knoflíčky z briliantů. Dříve je chudší lidé neměli možnost ani spatřit. Dnes je to už jinak. Najdete je v cenách, které vás přesvědčí, že tato koupě stojí za zvážení. Říká se, že v zahraničních obchodech je najdete za nižší cenu. Tento mýtus vznikl od prodejců ze zahraničí. Vždyť se sami přesvědčte a porovnejte ceny v Čechách a v zahraničí.

Toužíte po lásce a není Vám opětována? Zkuste takový dárek, který ji přesvědčí, že ji opravdu milujete.

Jeho parametry vyplývající z gemologie

 

Výběr barvy tohoto drahokamu nejčastěji bezbarvé - jsou nejcennější na celém světě, různé barevné druhy odstínů
Druh diamant
Průsvitnost velmi průhledný
Jeho tvrdost Podle Mohsovy stupnice dosahuje tvrdosti 10.
Lesk diamantový
Lom nerovný
Index lomu n = 2,4175
Krystalografická soustava kubická
Barva vrypu bezbarvá

 

Historie a nález

Z historie je po celém světě známý název „round diamant“. Jeho úprava je značná tím, že zpracování s tímto kamenem je zaznamenáno do toho nejideálnějšího tvaru, aby zvýraznil celou svou krásu a jeho lesk. Round diamant je ve světě znám číslem 56. Tvoří 56 faset ve tvaru trojúhelníku. Již od 17. století se využívá takové zpracování do kulata. V minulosti jste ho mohli najít i pod názvem Mazarin.

Podívejte se taky na naši nabídku šperků s drahokamem Briliant