Jak si mohu být jistá /-ý, že šperk je pravý?

Šperky iZlato neobsahují nikl a jsou kontrolovány v souladu se českými zákony o obchodování se vzácnými kovy. Na základě toho jsou všechny naše šperky označovány odpovědnostní značkou, puncem platným na území ČR a ryzostním číslem, které udává množství vzácného kovu v šperku. Typické je například označení 585 (14karátové zlato) a 925 (stříbro). Ryzost zlata a údaje o stříbře se nacházejí rovněž na potvrzení objednávky a v případě koupě briliantů i jejich hmotnost. IZlato Vám na briliantové šperky samozřejmě vystaví i certifikát o pravosti a parametrech diamantu.

 

Jaké druhy zlata známe a jak je rozeznat?

Možná Vás překvapí informace, že ne všechny šperky jsou vyráběny z čistého zlata. Případy takových šperků jsou vzácné, protože se takové zlato nachází jen v 24 karátech, kdy jde o 100% podíl zlata. Nevýhodou je však jeho měkkost, kvůli které se šperk při pravidelném nošení velmi rychle poškozuje.

Nejideálnější volbou je proto 14 karátové zlato, které najdete pod označením 585/1000, což znamená, že v 1000 g slitiny se nachází 585 g zlata, které představuje 58,8% podíl. V iZlato najdete šperky vyráběné právě z tohoto druhu zlata, sázíme do něj i diamanty do oblíbených zásnubních prstenů

V praxi se také setkáváme s 18karátovým zlatem, u kterého platí tentýž vzorec: označení 750/1000 nám napovídá, že jde o 75% podíl zlata. Tento druh zlata si u nás můžete zakoupit na objednávku v prstýnkové kolekci Yasmine Diamonds.

Pravost zlata si tak nyní můžete velmi snadno ověřit prostřednictvím zmíněných punců. Opatrnosti však nikdy není dost, a abyste se ujistili, že nenosíte repliku, ale originál, můžete to zjistit profesionálním testováním zlata pomocí kyseliny dusičné HNO3 nebo zkoušečky zlata.

 

Premium quality