Jak vím, že je šperk pravý?

Šperky z iZlato24.cz neobsahují nikl a jsou kontrolovány v souladu se českými zákony o obchodování se vzácnými kovy. Na základě toho jsou všechny naše šperky označovány odpovědnostní značkou, puncem platným na území ČR a ryzostním číslem, které udává množství vzácného kovu v šperku.

Typické je například označení:

  • 585 pro 14karátové zlato,
  • 925 pro stříbro.

Ryzost zlata a údaje o stříbře se nacházejí rovněž na potvrzení objednávky a v případě koupě diamantů, i jejich hmotnost. Na iZlato24.cz k diamantovým šperkům získáte i certifikát o pravosti s přesnými parametry drahokamu.

Jaké druhy zlata známe a jak je rozeznat?

Možná to víte, nebo to zrovna slyšíte po prvé, ale ne všechny šperky jsou vyráběny z ryzího zlata. Právě naopak. Šperky se 100% podílem zlata (tzv. 24karátového zlata), jsou vzácné. Důvodem je vysoká měkkost zlata, kvůli kterému se takovéto šperky při pravidelném nošení velmi rychle poškodí.

Ideální volbou je proto 14karátové zlato s označením 585/1000, což znamená, že v 1000g slitiny se nachází 585g zlata, které představuje 58,8% podíl. Na iZlato24.cz najdete nejčastěji šperky vyráběné právě z tohoto druhu zlata, sázíme do něj i diamanty do oblíbených zásnubních prstenů

V naší nabídce se setkáte i s 18karátovým zlatem, s označení 750/1000, což napovídá, že jde o 75% podíl zlata.

Pravost zlata si tedy můžete snadno ověřit prostřednictvím puncovního označení. Opatrnosti však nikdy není dost, a abyste se ujistili, že nenosíte repliku, ale originál, můžete to zjistit profesionálním testováním zlata pomocí kyseliny dusičné HNO3, nebo zkoušečky zlata.

Logo Premium quality