Co je to zirkon a jaké dodáváme Swarovského křišťály?


iZlato používá synteticky vyrobené zirkony, které se považují za nejlepší napodobeninu diamantu. Jde o kameny, které byly vyrobeny z uhlíku za pomoci velkého tlaku. Zirkon patří mezi nejstarší známé minerály na naší planetě, a je možno ho dostat v mnoha barevných provedeních připomínajících drahé kameny. Kromě barvy se drahokamům podobá také svým výbrusem, či fyzikálními vlastnostmi, jako je tvrdost 7,5. Netřeba si ho však zaměňovat se sklem, nebo umělou hmotou.

V iZlato24.cz používáme i pravé Swarovského křišťály. Jaký je tedy rozdíl mezi nimi a zirkonem?

Jak jsme již zmínili, zirkon je druh drahého kamene, resp. minerál, zatímco Swarovski je registrovanou značkou vyrábějící specificky vybroušené sklo. Na křišťálu najdeme také logo, které je viditelné pouze pod lupou - což je zárukou originálu od Swarovski. Původně se tyto kameny vyskytují v přírodě v podobě horského křišťálu, který je průhledný, bezbarvý, velmi čistý a tvrdý. Průmyslovou výrobou vzniká křišťál, který je v případě značky Swarovski precizně vybroušený, neuvěřitelně jasný, a má neobvykle vysoký obsah oxidu olovnatého. V důsledku toho se oproti zirkonům mnohem více třpytí a lesknou.

V šperkařském průmyslu jsou však stejně oblíbené obě varianty, které jsou na první pohled nerozeznatelné. Rozdíl poznáme až pomocí lupy. Jsou považovány za nejkvalitnější ekvivalent k diamantům. Hodnocení předních laboratoří v měření lesku a rozptylu světla u diamantů dokonce určil vysoké hodnocení křišťálů pocházejících právě z dílny Swarovski a jeho broušených zirkonů. Ty jsou leštěné a broušené do dokonalých tvarů s vysokou dávkou lesku a rozptylu světla. Získávají tak bezkonkurenční kvalitu, s brusem kamene používaným při tvarování samotných diamantů určených přísnými normami Gemologického institutu Ameriky (GIA).

Naši zákazníci internetového zlatnictví iZlato24.cz tak dostávají do rukou šperky s jemným a unikátním leskem, který odlišuje Swarovského křišťály.

 

Swarovského křišťály Certifikát pro Swarovského křišťály