Víte, jak si vybrat dokonalé datum svatby?

Poté, co oznámíte své zasnoubení, bude zaručeně první otázkou vašich blízkých datum svatby. Víte, jak vybrat to nejlepší?


Mladomanželé vyměňující si prsteny

 

 

Vybrat si ideální datum svatby se zdá na první pohled jednoduché, ale často se to nakonec může ukázat jako náročný úkol. Všichni plánovači svateb říkají, že začít s plánováním svatby je třeba včas. Samozřejmě, vše se dá stihnout i za krátkou dobu, ale vy nepochybně chcete svatbu se vším, co k tomu patří, aby bylo její datum nezapomenutelným dnem nejen pro vás, ale i všechny zúčastněné.

Mladomanželský polibek nevěsty a ženicha

Pro snadnější a přehlednější výběr vašeho dokonalého data svatby jsme si připravili PDF zajímavých svatebních dat od roku 2022 až po rok 2030. Svatební data, která se nám zdála číselně zajímavá, jsme označili srdíčkem a také jsou v dokumentu vyznačeny i svátky. Přece můžete mít svatbu i ve čtvrtek, kdy je v pátek svátek! 

Vyberte si to vaše jedinečné datum:

Ke stažení: Svatební kalendář

Svatební kalendář pro rok 2023

Pro datum svatby je dobré nejprve zvolit správný měsíc. Počasí ovlivňuje nejen styl a místo vaší svatby, ale může vám také pomoci dotvořit její náladu. Proto není náhoda, že nejoblíbenější měsíce na svatbu jsou květen, červen, září a říjen. Kromě toho, že jsou fotogenické (pozdní rozkvetlé jaro a začátek podzimu), vyznačují se poměrně ustáleným a teplým počasím.

Zvažte také výběr data na některý svátek – Vánoce, Valentýn a Silvestr jsou sice lákavé, ale znamenají i více problémů s rezervací místa svatby. Kromě toho, datum svatby by mělo být jen váš den, budete ho chtít slavit i později a nebudete chtít, aby byl ve stínu jiných svátků.

Když už jsme u rezervací, dobrým přístupem je také najít nejprve své vysněné místo a zjistit, jaké termíny mají k dispozici. Může se totiž snadno stát, že i když plánujete svatbu dlouho dopředu, právě ve vámi zvoleném termínu bude místo již rezervováno.

Nejoblíbenějším dnem na svatbu je sobota, stáhněte si dokument, který jsme pro Vás připravili, kde jsou vyznačeny všechny soboty příštích let a zajímavá data, která hezky vypadají (stejná čísla, atd.).

Mladomanželé se svatební kyticí z růží


Při plánování data svatby je důležité i to, že chcete mít na obřadu a oslavě rodinu a přátele, proto myslete i na ně. Pokud již máte vybrány nějaké termíny, možná byste se měli zeptat svých nejbližších na konflikty dat a dále plánovat podle toho. Je to ale kluzký terén, proto by do toho měli mluvit opravdu jen nejbližší, a pokud už datum stanovíte, trvejte na svém. Věřte, každému nevyhovíte a čím více lidí vám do toho bude mluvit, tím větší zmatek z toho budete mít.

Pokud jste tedy uzavřeli výběr měsíců, kdy by měla být svatba, můžete si stanovit konkrétní datum. V závislosti na tom, co chcete, aby na vaší svatbě nechybělo, určete si raději několik dat. Snáze se tak vyhnete možným střetům zájmů a možností.

Při výběru data může hrát roli mnoho dalších okolností. Možná máte preferovaná data, pak vám není třeba řadit. Možná se chcete držet rodinné tradice a za svůj den si vyberete datum, které vám bude současně připomínat někoho (nebo něco) nezapomenutelného. Pokud však takové preference nemáte a nelimitují vás ani náboženské důvody, pak máte otevřenu celou řadu možností. 

Zahradní svatební hostina se světýlky


Možná si vyberete za svůj den datum palindrom, tedy datum, které se čte stejně odpředu jako odzadu. V roce 2022 jich bylo například hodně v únoru:

Čtvrtek 2. února 2022 (2-2-22)
Neděle, 20. únor 2022 (2-20-22)
Pondělí 21. února 2022 (2-21-22)
Úterý 22. února 2022 (22-22-22)
Středa, 23. února 2022 (2-23-22)
Čtvrtek, 24. února 2022 (2-24-22)
Pátek, 25. únor 2022 (2-25-22)
Sobota 26. února 2022 (2-26-22)
Neděle 27. února 2022 (2-27-22)
Pondělí, 28. února 2022 (2-28-22)

 

Krajková záda šatů nevěsty a bílá svatební kytice


Na pomoc při rozhodování se můžete obrátit i na takzvanou numerologii – metodu ne sice naprosto vědeckou, ale o to zábavnější. Stačí, když si sečtete čísla data naplánované svatby (např. 4. 6. 2002, tedy 4+6+2+2=14, 1+4=5). Vaše číslo je tedy 5. Podle tohoto čísla zjistíte, co pro vás konkrétní datum znamená.

Zde je význam každého čísla

1: Nezávislost – anebo „stát se jedním“, symbolizuje autoritu, individualitu, ale také přílišnou nezávislost, sklony k dominantnosti a sobectví.

2: Láska – ve svatebním datu symbolizuje harmonii, vzájemné pochopení, založení rodiny a budování společného domova.

3: Smích – partneři kladou důraz na materiální hodnoty, společenské postavení, profesní úspěch. Spolupracují k dosažení vyšších cílů a k tomu směřuje i výchova jejich dětí.

4: Bezpečnost, závazek – má sklon ke strachu z odpovědnosti, k neschopnosti rychlého rozhodování, k váhavosti a zdlouhavému přemýšlení. Zároveň však k usilovnému snažení a k pracovitosti, s cílem dosáhnout spokojeného života.

5: Oslava – U partnerů s číslem pět je rozhodující vzájemná komunikace. Manželství má sklon ke sklouznutí do stereotypu a nudy.

6: Výchova, děti – šestka se v astrologii i mytologii považuje za šťastné číslo, číslo symbolizující lásku, harmonii a stabilitu mezilidských vztahů, tím samozřejmě i manželství.

7: Duchovno – v tomto manželství budou partneři často procházet mnoha změnami, rozhodnutími a řešeními situací na poslední chvíli.

8: Materiální úspěch – může představovat i nekonečno. Manželství bývá výsledkem lásky na první pohled, partneři sázejí na vzájemné porozumění a souhru v mnoha oblastech, včetně sexuální. Osmička však probouzí i touhu po majetku a vytvoření blahobytu, což někdy vede i k bezohlednosti.

9: Rodina – silná láska mezi partnery překonává i nepřekonatelné, je zde výrazný smysl pro zodpovědnost, ale i samozřejmost společně pomáhat druhým.

Nevesta a ženích držiaci sa za ruky počas sobášu


Pokud jste trochu pověrčiví, při výběru data svatby se můžete poradit i se zvěrokruhem. Znamení určuje nejen vaši charakteristiku, ale má vliv také na charakteristiku vašeho manželství.

BARAN (21. března – 19. dubna)
Oženit se během sezóny Berana znamená, že vás čeká jízda vašeho života.
Páry, které se v tuto dobu oddávají, zjistí, že jejich manželství je plné vášně a ohňostrojů.
BÝK (20. duben – 20. květen)
Svatby ve znamení Býka přinášejí manželství pevné, postavené na silném základě.
Manželství Býka oceňují spíše vyrovnanost, pokud jde o řešení problémů a společné kroky, jak dělat věci nebo mluvit za běhu.
BLÍŽENCI (21. května – 20. června)
Manželství v sezóně Blíženců by měly uzavírat páry, které jsou si tak blízké, že by to mohla být tatáž osoba.
Manželství funguje nejlépe, když můžete být přátelé a milenci.
RAK (21. červen – 22. červenec)
Oženit se v období raka znamená, že s největší pravděpodobností budete mít jedno z tradičnějších manželství zvěrokruhu.
To v žádném případě neznamená, že vaše manželství bude nudné a předvídatelné, ale spíše založené na lásce a závazku (a mnoho dětí).
LEV (23. července – 22. srpna)
Manželství v sezóně Lva nejsou něco, co zvládne každý, ale nikdo nemůže popřít, že nejsou neuvěřitelně vzrušující.
Víte, že manželství nebude dokonalé, ale vždy se budete snažit, aby bylo silné.
PANNA (23. srpna – 22. září)
Oženit se během sezóny Panny je nejlepší šancí na to, abyste měli nejsilnější manželství.
Nejenže jste schopni činit rozumná rozhodnutí pro sebe, ale i ve vašem vztahu.
VÁHY (23. září – 22. října)
Oženit se ve znamení Vah je jako mít dokonalé manželství, aniž byste se o to snažili.
Ve vzduchu je neustále cítit romantiku.
ŠTÍR (23. října – 21. listopadu)
Pokud by existovalo jen jedno slovo k popisu manželství ve znamení Štíra, bylo by to elektrizující.
Manželství v sezóně Štíra je očividně intenzivní.
STŘELEC (22. listopad – 19. prosinec)
Manželství ve znamení Střelce znamená plánovat si život, který spolu nikdy není nudný.
Líbí se vám být jedinečným párem, který si dělá, co chce, bez obav z toho, co si myslí ostatní.
KOZOROH (20. prosinec – 19. leden)
Oženit se v sezóně Kozoroha znamená, že vaše manželství bude pouze úspěšné.
Oba jste tak zaujatí vzájemným štěstím, že by pro vás bylo nemožné myslet si, že váš vztah je něco jiného, ​​jen ne úspěšný.
VODNÁŘ (20. leden – 18. únor)
Pokud jde o manželství Vodnáře, existují „pravidla manželství“ a poté „pravidla Vodnáře“.
Jediná věc, kterou nenávidíte víc než poslouchat názory jiných lidí na vaše manželství, je hraní podle pravidel. Více než partneři jste vy dva nejlepší přátelé.
RYBY (19. únor – 20. březen)
Pokud někdo dokáže, aby manželství vypadalo jako romantický film, ve kterém všechno jde správně, je to manželství Ryby.
Ve vašem manželství je určitě zvědavost.

Ať už vás při výběru data svatby povede jakýkoli důvod, mějte na paměti, že je to váš společný den a shodnout byste se na něm měli oba. Bez ohledu na to, zda vás k němu dovede intuice, víra, zvyky, numerologie, nebo znamení zvěrokruhu, pro šťastné manželství není žádné datum špatné, jsou jen dobré dny.