Svatební hry, při kterých se zaručeně zabaví každý

Přemýšlíte nad tím, jak zabavit hosty na vaší svatbě? Nechte se inspirovat!


Nevěsta a ženich se baví se svatebními hosty

Udělejte z přípravy programu na váš svatební den příjemnou aktivitu, při které se se svou vyvolenou/vyvoleným dobře pobavíte. Důležité je uvědomit si, jaké osazenstvo svatebčanů budete mít na hostině, abyste jim svým výběrem her zahráli na tu správnou notu. Svatební hry mají být pomůckou k lepšímu vzájemnému poznání se obou rodin a prožití pěkných společných chvil. Pojďme si představit nápady a inspirace na hry, při kterých se vaši svatební hosté zaručeně zabaví.

Kvíz s botami

Jde snad o jednu z nejznámějších a nejpopulárnějších svatebních her. Její princip je jednoduchý a může ukázat, jak dobře se novomanželé (ne)znají. Ženich a nevěsta by si měli předem vybrat ze svatebních hostů moderátora, který bude pověřen kladením otázek. Zajímavé může být, když je ozvláštní o předem vybrané otázky od svatebních hostů. Novomanželé si sednou před svatebčany na židle zády k sobě a každý z nich si vezme do jedné ruky svou a do druhé ruky partnerovu botu. Moderátor pak novomanželskému páru klade otázky a oni odpovídají zvednutím boty podle toho, na koho si myslí, že sedí odpověď víc. Pokud jsou otázky dobře zvolené, dozvíte se mnohé vtipné informace o novomanželích a určitě se zabaví celý sál. Mezi oblíbené otázky například patří:

  • Kdo koho sbalil?
  • Kdo se spíše rozpláče při romantickém filmu?
  • Koho více poslouchá domácí zvířátko?
  • Kdo tráví více času před zrcadlem?
  • Kdo vybírá dovolenkové destinace?

 

Zvednutá ženichova bota při kvízu s botami 


Poznáte se poslepu?

Další aktivitou na rozproudění zábavy může být tato hra. Na začátku se nevěstě zaváží oči šátkem tak, aby nic neviděla. Následně musí poslepu, jen pomocí hmatu, poznat svého vyvoleného ze seřazených pěti mužů. Když novomanžela pozná, role se vymění a ženich hledá svou nevěstu. Novomanželé se mohou poznávat například podle obličeje, rukou či vlasů. Mezi ženy nezapomeňte nenápadně zamíchat i nějakého svatebčana s pořádně chlupatýma rukama. 

Ženich se zavázanýma očima šátkem poslepu hledá nevěstu


Tombola

Tombolu zná snad každý, avšak její přizpůsobenou verzi můžete využít i pro svatební účely. Tombolové lístky je možné rozdat každému svatebnímu hostu, případně je nabídnout za symbolický příspěvek do kasičky pro novomanžele. Moderování losování je většinou na novomanželích, případně můžete úkolem moderátora pověřit například DJ nebo blízkého kamaráda. U cen popusťte uzdu představivosti a svatebčané zaručeně odejdou z vaší svatby s nezapomenutelným zážitkem a milou vzpomínkou na váš velký den. 

Barevné tombolové lístky


Krabička

Pamatujete si klasickou papírovou skládačku „nebe-peklo-ráj“? Tuto osvědčenou klasiku můžete využít i jako zábavný program, který může sloužit i k lepšímu poznání hostů u stolu. Dovnitř můžete napsat úkoly, jako například:

  • Vyfoť se s někým, kdo má na sobě něco modrého!
  • Dej si přípitek s někým, koho neznáš!
  • Zatancuj si s nevěstou!
  • Řekni o sobě nějakou zajímavost!

Klasická papírová skládačka


Hra na špiona

Velmi moderní a oblíbený nápad na svatební aktivitu je i hra na špiona. Na každý svatební stůl připravíte seznam situací nebo věcí, které mají svatebčané zachytit na fotce (např. ženich se svědkem, bosý tanečník, krájení dortu, vtipné grimasy, líbající se pár, selfie s hudebníky atd.). Můžete vytvořit speciální skupinu na sociálních sítích, ve které budou svatebčané sdílet jejich fotky. Pro zvýšení motivace je dobré vyhlásit i soutěž o nejlepší fotku, o níž rozhodnou reakce ostatních svatebčanů ve skupině. Tato aktivita zaručeně mnohé zabaví, a jako bonus budete mít zásobu fotografií nezapomenutelných momentů, zvěčněných očima vašich blízkých. 

Nevěsta a ženich krájí dort


Fotokoutek

Dnes se již málokterá svatba obejde bez fotokoutku, který se stal jejich běžnou a vyhledávanou součástí. Fotokoutek se navíc těší oblibě napříč generacemi, protože je možné v něm kreativně využít různé rekvizity – fantazii se meze nekladou! Zároveň lze použít například rámeček s vaším datem svatby nebo tabulku, kde se dá zanechat novomanželům vzkaz, což také pomůže vytvořit pěknou vzpomínku. 

Rekvizity do fotokoutku


Kronika dobrých rad

Na vaší svatbě bude určitě i mnoho zkušenějších manželských párů a byla by škoda nevyužít možnost získat od nich cenné rady do nové etapy vašeho společného života. Připravte pro svatebčany kartičky s perem na každý stůl, které mohou zaplnit hodnotnými radami do manželství. Kartičky mohou být součástí jakési „Kroniky dobrých rad“, umístěné na viditelném místě pro všechny. Moderátor, respektive DJ by na to mohl upozornit, aby se hosté stihli zapojit a kartičky přidali do kroniky. Pokud se vám poštěstí mít nějaký čas navíc, můžete některé z dobře míněných rad přečíst nahlas ještě během svatebního večera. 

Svatební kronika pro hosty


Kolo zábavy

Výbornou inspirací na hry v exteriéru je Kolo zábavy. Před svatbou ho v rámci sbližování se mohou spolu vytvořit například ženich s nevěstiným otcem. Na Kolo zábavy umístěte různé aktivity, které si budou moci svatebčané vytočit. Mezi ně mohou patřit předvedení tanečních pohybů, přípitek se svatebčanem, se kterým se neznáte, tip na rande pro novomanžele, vyzvání nevěsty k tanci nebo různé jiné. 

Kolo zábavy na svatbě


Pro šikovné hlavičky

Pro hosty si můžete přichystat i novomanželský mini kvíz či křížovku s otázkami o vás dvou. Na každý stůl umístěte arch s otázkami/křížovkou a pero. Otázky mohou obsahovat možnost výběru z více odpovědí, mohou to být pravdivé nebo nepravdivé otázky, nebo odpověď na otázku budou muset hosté sami napsat. Odpovědi budou moci svatebčané vhodit do předem připraveného osudí. Následně moderátor vylosuje výherní stůl s nejvíce správnými odpověďmi, který bude odměněn. 

Nohy nevěsty a ženicha


Bingo pro svatebčany

Dalším nápadem, jak se svatební hosté lépe poznají navzájem, může být Bingo pro svatebčany. Tato hra je skvělým způsobem, jak se mezi sebou promíchají a zabaví. Při příjezdu na místo konání svatby rozdejte každému hostu kartu s indiciemi. Během celé svatební hostiny budou mít prostor postupně splňovat indicie a hledat mezi svatebčany například toho, kdo je vegetarián, kdo nepije kávu, toho, kdo chodil na střední školu s nevěstou, kdo je rodina s ženichem, atd. První, komu se podaří vysbírat všechny políčka na Bingo kartě a zakřičí „Bingo!“ se stává vítězem. 

Selfie svatebních hostů


Lampiony štěstí

Jako alternativu k tradičnímu půlnočnímu čepčení si novomanželé stále častěji vybírají vypouštění lampionů štěstí. Tato nová tradice působí velmi pěkně a efektně na fotkách, ale je velmi důležité dodržovat při ní všechna bezpečnostní opatření. Každý stůl se svatebčany dostane před touto aktivitou svůj lampion a po setmění se lampiony vypustí spolu s tajnými přáními a přáními do života pro novomanžele. 

Vypuštění lampionů štěstí na svatbě


Prosecco pong

Pokud vám to prostor svatební hostiny umožňuje, můžete do exteriéru umístit velký stůl se sklenicemi na protilehlých stranách, kde si svatebčané mohou zasoutěžit a pobavit se při Prosecco pongu. Prosecco pong představuje sofistikovanější verzi pivního pongu, ve kterém se hráči snaží trefit pingpongový míček do soupeřových sklenic, které pak musí protivník vypít. 

Přípitek na svatbě


Svatební hry pro děti

Je více než pravděpodobné, že na vaší svatbě budou i děti, proto je třeba na ně nezapomínat ani při tvorbě svatebního programu. Vytvořte jim dětský koutek, kde najdou různé hry nebo aktivity, které je zabaví (omalovánky, společenské hry pro nejmenší, skládačky, atd.). Použít se dají i alternativy her pro dospělé, jako například:

Mini špion

Do dětského koutku umístěte kartičky s obrázky různých předmětů, nacházejících se ve svatebním sále, které musí děti najít. Pro větší zábavu můžete dětem rozdat jednorázové fotoaparáty a nechat je nafotit věci na kartičkách (svatební dort, prsten, balóny, atd. )

Děti na svatbě

 

Lev tanečního parketu

Rozdejte dětem úkol, aby si každý vybral jednoho dospělého ze svatebčanů, jehož vezme na taneční parket. Vzniklé taneční dvojice mohou mezi sebou soutěžit o to, kdo má lepší taneční pohyby. Díky zapojení dětí na parketu se vám rozproudí taneční zábava, ani nebudete vědět jak!

Dalšími kreativními aktivitami pro hosty může být výroba vlastních upomínkových předmětů na váš velký den, jako například odznaky, trička s potiskem, razítka, magnetky a jiné. Kromě různých her jsou na svatbách odjakživa oblíbené různé druhy tanců (balónový, s koštětem, židličkový), které můžete zařadit do svého repertoáru. Pokud se bude vaše svatební hostina konat za pěkného počasí, neváhejte a využijte ke hrám i exteriér.

Věříme, že jste si z našich doporučení vybrali právě takové, které vás vystihují a pomohou vám váš svatební den udělat jedinečným a nezapomenutelným. Přejeme příjemnou zábavu!