Jak si vybrat správné náušnice?

Mnoho žen rozzáří tvář, jestliže ve výkladu nebo internetovém obchodě zahlédnou náušnice různého typu a velikosti. Ale ne všechny náušnice je zaujmou. Mnoho žen si je vybírá podle svého střihu vlasů a velikosti obličeje. Také každá žena je charakteristická něčím jiným. Některým se líbí jednoduché šperky, ale jiné preferují extravagantní. Před koupí je dobré znát, jaké možnosti nákupu existují. Také není na škodu, znát povahu a vkus budoucí majitelky, kterou jste se rozhodli touto koupí potěšit. 

 Zlaté náušnice s Ametistem      Zlaté náušnice s drahokamami

Náušnice kroužky - objímky

Jsou charakteristické tím, že jsou malé a mají tvar kruhu. Jejich velkou výhodou je, že pokud je žena vlastní, nijak ji nezatěžují a může je mít na uších i celý den. Protože jsou velmi malé, hodí se k různým outfitům, protože na sebe neupozorňují, naopak každý outfit dokonale doladí. Tyto náušnice se od velkých kruhových náušnic liší hlavně velikostí. Nedoporučuje se nosit je i v noci. Zbytečné je tím můžete zatížit a zničit. Upoutat mohou svou nenápadnou velikostí, ale i provedením.

U nás si je můžete vybrat z bílého zlata, zlaté se smaragdovým očkem, se zirkony. V některých najdete i diamanty ve tvaru kamínků, nebo jiných drahých kamenů, které je velmi pěkně ozvláštní a dodají budoucí majitelce půvab a vznešenost. 

Zlaté kombinované náušnice      Zlaté kombinované náušnice se zirkonmi

Náušnice ve tvaru kruhu

Tento typ náušnic patří k oblíbeným typům mnoha žen. Pokud je budete hledat, tak je nenajdete jen ve tvaru kruhu, ale najdete je i ve tvaru obdélníku, srdce, nebo čtverce. I když nejvíce preferovaný je kruh, hlavně je velmi oblíbený. Pokud toužíte po povšimnutí, doporučujeme vyhledat tento typ s drahými kameny, které zvýší kvalitu náušnic. Ženy touží po povšimnutí, proto vyhledávají i náušnice, ve kterých vynikne jejich povaha a osobnost. Pokud je najdete i v retro stylu, nelekněte se. Hodí se každé dámě, ale není na škodu znát, nebo se poradit s někým, kdo zná celkový styl a povahu osoby, jíž darujete tento výjimečný skvost.

Náušnice ve tvaru kruhu      Náušnice ve tvaru kruhu

Visící kapky a visící krátké náušnice 

Tento typ působí na ženě velmi půvabně, elegantně a žensky. Visací náušnice se vyznačují tím, že během chůze na sebe upoutávají pozornost, houpou se. To upoutá okolí a upozorní na jejich krásu. Nejedno zvědavé očko si jejich všimne v plné kráse. Jsou vhodné pro ženy, které rády očarují okolí a upozorňují na sebe. 

Visící kapky a visící krátké náušnice       Visící kapky a visící krátké náušnice 

Druhá varianta visacích náušnic (dlouhé visací náušnice)

Tento typ závisí na přesné velikosti dlouhých náušnic. Některé působí velmi extravagantně a jsou velmi dlouhé. Takové doporučujeme spíše ženám, které mají rády extravaganci. Pokud byste je darovali ženě, která je jemná a jednoduchá, neměla by mnoho příležitostí vynosit je. Důležitým činitelem je i tvar. Každá žena má jinou tvář a jiný střih vlasů, proto je třeba znát, které se jí nejvíce hodí vzhledem k těmto faktorům. Jejich nošení se doporučuje hlavně v létě k šatům, které odhalují dekolt nebo k jednoduchým plesovým šatům bez ramínek. Pokud se správně doladí účes, excelentně vynikne jejich krása. Před spaním se doporučuje odložit je na bezpečné místo, aby se neztratily, nebo nezamotaly do vlasů. Tento typ patří k velmi oblíbeným typům, jen je třeba umět vybrat správnou velikost. 

dlouhé visací náušnice      dlouhé visací náušnice

Náušnice – pecky

Tyto náušnice by měla mít každá žena ve své šperkovnici, protože patří k univerzálním šperkům, které nepokazí žádný outfit. Existují takové, které jsou ozvláštněné drahým kamenem nebo kameny, což zvyšuje jejich hodnotu, ale i kvalitu. Jsou charakteristické tím, že se zapíchnou do ušní dírky a pak se zajistí puzetou, aby při chůzi nevypadly. 

Náušnice – pecky      Náušnice – pecky

 

 

Možnosti zapínání, které náušnice nabízejí. Stačí si jen vybrat!

Puzeta

Tento způsob zapínání se využívá hlavně u malých náušnic. Může se využít několik možností, ale nejčastější a nejpreferovanější zapínání je ve tvaru motýlka. Ještě se zřídka můžete setkat s puzetou, která je disková. Nasazují se velmi snadno a rychle, proto patří k velmi oblíbeným typům zapínání.

Náušnice s puzetou      Náušnice s puzetou

Balónek (šroubek)

Takový typ zapínání ve tvaru balónku doporučují výrobci hlavně pro děti. Je to z toho důvodu, že je pevné a hlavně bezpečně pro Vaše nejmenší ratolesti. Maminka může klidně a nerušeně nasadit svému děťátku náušnici s tímto zapínáním. Způsob spočívá v tom, že se našrubuje matička - (balónek). 

Náušnice se zapínaním na Balónek (šroubek)      Náušnice se zapínaním na Balónek (šroubek)

Dámský patent (klasický závěs)

Tento způsob zapínání zná každá žena, která nosí pravidelně náušnice. Ženy jsou rády, protože je to rychlé a bezpečné. Takový způsob vyhledávají ženy i na sportovní události, protože se nemusí bát, že náušnici ztratí. Výhodou je, že si je zapnou velmi rychle a neztrácejí čas hlavně brzy ráno, když se chystají do práce.

 

Dámský patent (klasický závěs)      Dámský patent (klasický závěs)

Africký háček

Patří mezi rychlé a bezpečné zapínání. Je přizpůsoben hlavně tak, aby Vám příliš nezatěžoval ušní lalok. Také tento typ náušnic a zapínání nepatří do postele, protože by se mohly příliš rychle zlomit nebo jinak poškodit. Tento způsob byl dříve upřednostňován jen v bižuterii. Později však byl tak oblíbený, že se začal vyrábět i na drahých špercích, které jsou z drahých kovů. Nyní je velmi vyhledávaný. 

Africký háček      Africký háček

Ruský patent

Tento typ zapínání není skoro vůbec vidět, protože zapínání je ukryto za ušním boltcem. Náušnice se v takovém provedení hodí spíše k dámám, které preferují elegantní outfit. Také se spíše preferuje, aby se před spaním sundaly a nedošlo zbytečně k poškození. 

Ruský patent      Ruský patent

Klenotnická klipsa

Jako i jiné způsoby i toto zapínání je u náušnic oblíbené. Připomíná starší dobu, kde se takový způsob zapínání preferoval asi nejčastěji. Používá se hlavně pro ženy, které nemají propíchnuté uši, nebo mají různé alergické reakce. Je vhodná spíše pro těžší náušnice.

Klenotnická klipsa      Klenotnická klipsa

Brizura dětská

I naše nejmenší parádnice se chtějí podobat svým maminkám. V jejich věku je důležité bezpečné zapínání, aby se neporanily. Existují i takové možnosti, že si dáte vyrobit zámky, aby se náušnice během pohybu neotevřely. Způsob tohoto zapínání spočívá v malém háčku, který se zasune do očka. 

Brizura dětská      Brizura dětská

 

Výběr správných náušnic podle typu obličeje:

Diamantová tvář: K tomuto obličeji se hodí visící kapky, pecky a objímky. Tenké náušnice nejsou ideální volbou pro takovou tvář.

Srdíčková tvář: Ideální možností nákupu jsou visící náušnice a náušnice ve tvaru kruhu.

Hrušková - trojúhelníková tvář: Pro tento typ jsou nejvhodnější velké náušnice ve tvaru kruhu, nebo jiných tvarů. Nesprávný výběr spočívá v náušnicích, jejichž zakončení je ostré.

Obdélníková tvář: Pro takovou tvář jsou skvělou volbou objímky nebo náušnice pecky. Je potřeba se vyhýbat visacím, které jsou velmi dlouhé.

Čtvercová tvář: Pro tento typ obličeje je třeba vybírat náušnice ve tvaru kruhu nebo visící náušnice ozdobené různými drahými kameny.

Oválná tvář: K tomuto typu se hodí úplně všechno. Dokonalé je, pokud má žena s takovou tváří krátké vlasy, ale ani s dlouhými neubyde z její krásy. Jediné náušnice, které se nehodí, jsou přehnaně dlouhé jako lustr.

Kulatý obličej: Doporučují se hlavně kapky a visací náušnice. Mohou být dlouhé nebo krátké. K této tváři se nehodí pecky, které jsou malé.