Záhněda drahokam

Záhněda

Tento kámen je známý tím, že zvyšuje účinnost meditace. Většinou jeho smysl spočívá v tom, že vlastníkovi dokáže vnést do života uvažování racionálního myšlení v oblasti životního prostředí. Pokud máte stres, pomůže Vám také. Je proslulým pomocníkem i při rozhodování v těžkých životních situacích. Rovněž pomáhá při léčbě  deprese. Zvyšuje sílu u mužů a pozitivně působí i v sexuální oblasti.

Fakta, která využijete při jeho koupi

Brus: Většinou se tepelně osvětlují, aby krystaly měly hezčí odstín barevnosti. Moion je pojmenování pro velmi hnědou až černou záhnědu. Pokud je vystaven slunečnímu záření, bledne.

Barva: Někdy připomíná žlutý odstín, většinou je sytě až světle hnědý.

Čistota: Patří mezi čisté kameny.

Léčivé účinky

Pomáhá hlavně při léčení beder, nohou, břicha, hlavy, při léčbě srdce. Je to kámen, který výrazně pomáhá i při léčbě nervové soustavy. Je významný i tím, že ustavuje rovnováhu v těle.

Způsob využití a jeho úprava

Věděli jste, že se dá použít i při věštění z koule? Dokáže pomoci lidem, kteří mají problém s komunikací. Dokonce ho lidé využívají i při léčbě chemoterapií. Také pokud máte velký stres ať už v pracovním nebo soukromém životě, vyzkoušejte tento klenot a může Vám dopomoci ke kvalitnímu účinku. Pokud neuznáváte léky, tak tento kámen Vám může pomoci i při běžných bolestech hlavy, nebo břicha. Vyzkoušejte a věřte mu. Většinou mají právě léčivé kameny větší moc než tabletky.

Spojitost s legendami v minulosti

Legenda praví, že pokud mu člověk bude věřit a s láskou se o něj starat, tak projeví silný léčivý účinek.

Jeho cena a oblíbenost

Jeho cena se pohybuje na základě velikosti a zpracování. U lidí je velmi oblíbený silnými léčivými účinky. Je to klenot, který milují nejen ženy, ale i muži. Cena se pohybuje již od několik eur. Nemusíte se bát, protože tyto kameny si cenově může dovolit i obyčejný smrtelník.

Jeho parametry vyplývající z gemologie

 

Výběr barvy tohoto drahokamu sytě a světle hnědý, někdy má odstín připomínající žlutou barvu
Druh minerál
Vhodné znamení kozoroh
Jeho tvrdost Podle Mohsovy stupnice dosahuje tvrdosti 7.
Vryp bílý
Vzhled krystaly
Hustota 2,65 g/cm3
Krystalografická soustava klencová
Chemické složení  SiO2

 

Historie a nález

Jeho výskyt je velmi častý a znatelný už dlouhá léta. Patří k ním i oblázky. Oblázky jsou kameny, které se nacházejí v monokrystalech. Největší kameny z této řady se našly v Alpách. V oblasti Moravy byly také zaznamenány, dokonce s váhou do 50 kg. Byly to ojedinělé kameny s takovou váhou.

Podívejte se taky na naši nabídku šperků s drahokamem Záhněda