Tygří oko

Tygří oko

Pomáhá pozvednout osobnost člověka. Většinou slouží jako pomocník proti špatnému prostředí a zaklínání. Dává člověku novou sílu na lepší život. Pokud přiložíte tento kámen na pupeční čakru, tak Vám dopomůže vnímat krásu a smyslnost tohoto světa. Souvisí s energiemi slunce, vysílá pozitivní vibrace a posiluje svět z duchovního hlediska.

Fakta, která využijete při jeho koupi

Brus: Tyto kameny mají krásné lesky a brousí se podobně jako některé kameny do „kabošon“. Mezi významné patří tygří a sokolí oko. Obsahuje hematit a goethit.

Barva: Tyto drahokamy jsou neprůhledné. Můžeme je vidět ve žlutohnědé, zlatožluté barvě. Patří k odrůdě křemene.

Čistota: Jsou čisté, jasné a krásné svým leskem a vzezřením. Čistí se podle potřeby většinou třikrát až čtyřikrát do týdne. Pokud je využíváme na masáž, je třeba je po každém použití pročistit a dobít.

Léčivé účinky

Dotvářejí osobnost člověka a jeho myšlení k pozitivnímu postoji vnímání sebe jako člověka, který má cenu jako každý jiný. Pomáhají překonávat životní překážky, které jsou někdy velmi obtížné. Podporují lidi k samostatnosti.

Způsob využití a jeho úprava

Všechny tyto kameny jsou většinou přírodní a tím si získávají svou hodnotu, proto se s nimi zachází velmi opatrně a šetrně. I při řezání je třeba dávat pozor, neboť jsou velmi křehké. Pokud se však začne s tímto kamenem pracovat, může se stát, že se daný přírodní tvar znehodnotí a ztratí původní rozměr. Není to však žádná velká chyba. S tímto kamenem je nutné pracovat opatrně. Vyžaduje také důkladnou péči jeho vlastníkem.

Spojitost s legendami v minulosti

Legenda praví, že lidem dodává sílu a navrácí pozitivní myšlení. Strach z budoucnosti mění na sebevědomé uvažování a myšlení správných rozhodnutí. Dokáže pomoci vnímat situaci tak, aby člověk viděl věci očima sokola. Sokol je zvíře, které charakterizuje moudrost a bystrost.

Jeho cena a oblíbenost

Jeho cena závisí na úpravě a opracování daných kamenů. Je velmi lesklý a vyžaduje důkladnou péči a úschovu. Většinou se tyto drahokamy brousí do rozmanitých půvabných tvarů.

Jeho parametry vyplývající z gemologie

 

Výběr barvy tohoto drahokamu zlatožlutá, zlatohnědá
Účinky na tělo léčba kostí a kloubů
Čistění Vyžaduje očistu každých 15 dní.
Jeho tvrdost Podle Mohsovy stupnice dosahuje tvrdosti 7.
Barva pruhů bílá
Nabíjení na slunci
Jeho čakra solar plexu
Znamení zvěrokruhu býk, lev, panna, blíženci
Jeho očista Provádí se pomocí vlažné vody.

 

Historie a nález

V Jihoafrické republice se našly první objevy, odkud tento kámen pochází. Začal se těžit už v roce 1876. Historie poukazuje na záznamy v Číně, Indii, Barmě, Kalifornii, Západní Austrálii. Dnes se již dá koupit ve velkém množství a není o něj nouze. Mezi oblíbené z této řady patří i železo tygří.

Podívejte se taky na naši nabídku šperků s drahokamem Tygří oko