Růženín

Přírodní růženín

Tento kámen je nádherný hlavně kvůli své barvě. Drahokam růženín má spojitost s lidským tělem, hlavně se srdcem. Obsahuje srdeční čakru. Veškerá spojitost je vázána hlavně na srdce. Způsobuje jeho očistu a dává mu sílu žít a přežít těžké chvíle v životě. Pokud člověk prožívá velké deprese, nebo nečekané těžké životní situace, je velkým pomocníkem. Pomáhá i v oblasti vztahů. Dokáže přitáhnout lásku a upevňuje ji ve světě. Nevěříte? Vyzkoušejte!

Fakta, která využijete při jeho koupi

Brus: Tyto kameny se zpracovávají do různých tvarů. Na základě tvaru a zpracování závisí i jeho cena. Výsledný tvar broušení se nazývá kabošon.

Barva: Září svojí tmavě růžovou barvou. Je ideálním dárkem hlavně pro ženské pohlaví a jemné povahy.

Čistota: Jeho čistota spočívá hlavně v čištění srdce. Dokáže lidskému tělu navrátit chuť žít a dívat se na svět jinýma očima. Dovede zmírnit bolesti ve Vašem životě a dodat Vám nový pohled na život a sílu přežít.

Léčivé účinky

Největší účinek má na srdce. Dokáže pomoci i malým dětem při různých nemocech, hlavně v oblasti plic a hrudníku. Také pomáhá zvýšit u žen plodnost a napomáhá při těžkých nemocech jako je Parkinson a Alzheimer. Má velmi bohaté účinky i na nedokonalosti pleti.

Způsob využití a jeho úprava

Pro svou krásnou růžovou barvou si získal již mnoho kupců. Ocení ho hlavně sběratelé. „Kabošon“ je tvar, do kterého se brousí. Pokud je tento drahokam vybroušený velmi, tak vytváří tvar hvězdice. Již v minulosti ve starověku si získal obdiv lidí. Dnes se kupuje hlavně pro srdeční čakru, dokáže vyléčit různé choroby ve světě. Pokud ho položíte na světlo, může velmi vyblednout.

Spojitost s legendami v minulosti

Podle legendy je známý tím, že Amor, byl to Bůh lásky, v něm viděl sílu člověka, u kterého se může zvýšit sebeúcta a sebejistota. Tento růžový drahokam dokáže upoutat nejen vzhledem, ale hlavně pomáhá lidem dívat se na svět krásnějšíma očima. Dává sílu, novou naději, nové posílení.

Jeho cena a oblíbenost

Jeho cena závisí na zpracování, jeho tvaru a velikosti. Tento kámen učí přijímat člověka takového jaký je, i s jeho chybami. Dokáže vyléčit bolavé srdce od lásky. Také pomáhá při problémech a různých nemocích v oblasti srdce, zapomnětlivosti a různých těžkých ranách od života. Je to kámen lásky pro lidi, kteří lásku nikdy nepoznali nebo ji ztratili. Dokáže navrátit poznání upřímné lásky. Je i pro ty, kteří se nemají rádi a nedokáží se radovat ze života.

Jeho parametry vyplývající z gemologie

 

Výběr barvy tohoto drahokamu růžovočervená, růžová, jemně růžová
Druh minerál
Průsvitnost průhledný
Jeho tvrdost Podle Mohsovy stupnice dosahuje tvrdosti 7.
Barva pruhů bílá
Fluorescence žádná
Index lomu až 1,54 (o) / 1,55 (e)
Krystalografická soustava amorfní
Chemické složení  C5H8

 

Historie a nález

Madagaskar a Brazílie jsou země, odkud pocházejí nejkvalitnější kameny. Mezi další historicky významné záznamy s asociací tohoto kamene patří Skotsko, Španělsko, Švédsko, USA a Sovětský svaz. Významné kameny z této řady pocházejí i z Moravy, jako součást pegmatitu.

Podívejte se taky na naši nabídku šperků s drahokamem Přírodní růženín