Modrý diamant

Modrý diamant

Diamanty jsou charakteristické hlavně svou tvrdostí. Tyto kameny patří mezi nejstarší v našem vesmíru. Matka příroda má v sobě neskutečnou sílu, protože se jí nakonec podařilo tyto kameny dostat i k nám smrtelníkům. Modrý diamant má zářivou a výraznou krásnou, modrou barvu, která dotváří jeho dokonalost.

Fakta, která využijete při jeho koupi

Brus: Kvalita broušení souvisí s jeho cenou. Diamanty mají přesné tvary, které mají názvy podle úhlů. Pokud je brus správný, tak jeho výsledný efekt vytváří duhu.

Barva: Najdeme je skoro ve všech barvách. Můžete si vybírat ze zelených, červených, černých, žlutých, růžových, oranžových. Přírodní růžové, fialové a červené patří mezi nejvzácnější klenoty z tohoto druhu. V kamenných obchodech najdete většinou bezbarvé, ale my nabízíme i nádherné a zářivé modré.

Čistota: Diamanty navzdory své dokonalosti obsahují také mnoho nečistot a začlenění. Většinou jsou bez začlenění úplně čisté diamanty. Bez nečistot najdete investiční diamanty. Tyto skvosty se pohybují ve velmi vysokých cenách. Ocení je hlavně sběratelé a ženské srdce.

Léčivé účinky

Tyto diamanty sloužily lidem jako talismany, které jim přinášely štěstí. Historie poukazuje na jejich léčivé účinky, které mají na člověka velmi silný vliv. Léčivé účinky se neprojeví hned, ale po dlouhodobém užívání. Ten kdo jim nevěří tomu nepomohou. Tak si to zvolila příroda. Léčí nejen tělo, ale i duši. Diamanty pomáhají hlavně uvolnit stres a vnášejí klid do života. Modré diamanty jsou nejen léčivé, ale svou barvou dotvářejí krasu a půvab žen.

Způsob využití a jeho úprava

Většinou jsou zpracovávány broušením a leštěním. Na jejich dotvoření se používá i laser, který odstraňuje trhliny a inkluzi. Každá jedna úprava diamantu musí být poznamenána v certifikátu a oznámena kupci.

Spojitost s legendami v minulosti

Diamanty měly významný vliv na rytíře. Věřili, že jim přinesou výhru v souboji. Velmi známá je legenda, která říká, že diamant dokázal určit, zda je člověk vinen, nebo nevinen. Již v minulosti jsou známé tím, že léčí nemoci a dokáží vyhánět ďábla z těla. Patří k nejkrásnějším darům pro ženy. Nejznámější jsou zásnubní prsteny z diamantů. Krásu ukážou i modré diamanty, vhodné pro temperamentní ženy. Jsou nezničitelné a svou kvalitu dokáží výrazně prokazovat po celý život.

Jeho cena a oblíbenost

Patří mezi dražší kameny. Jsou kvalitní a zaslouží si, aby je vlastnila žena, která ho bude ochraňovat. Ceny se dotvářejí zejména na základě jejich barvy, karátu a brusu. Jsou oblíbené v celém světě. Svou cenu a krásu nikdy neztratí.

Jeho parametry vyplývající z gemologie

 

Výběr barvy tohoto drahokamu modrá (najdete je v červené, zelené, žluté, bezbarvé, hnědé, růžové)
Druh diamant
Chemické složení uhlík
Jeho tvrdost Podle Mohsovy stupnice dosahuje tvrdosti 10.
Fluorescence bílá, modrá, žlutá
Vzhled výrazná a zářivá modrá
Index lomu od 3,1 do 3,5
Krystalografická soustava kubická, izometrická
Barva pruhů bílá

 

Historie a nález

„Cullinan“ patří k diamantům, které jsou ve světě největší. Můžete je vyhledat také pod názvem hvězda Afriky. Tento skvost má symbol žezla s křížem a jeho výskyt můžete najít v Británii.

Podívejte se taky na naši nabídku šperků s drahokamem Modrý diamant