Korál

Korál

Je známý také pod názvem „dcera moře“. Tento léčivý polodrahokam patří k úplně nejstarším kamenům. Už odedávna se z něj vyráběly šperky a tento průběh přetrvává až dodnes. Pokud hledáte originální dárek, tak šperky z korálu jsou ideální volbou a to hlavně pro ženy. Najdete je v různých barvách. Je charakteristický hlavně tím, že pomáhá zmírňovat stres a duševní neklid.

Fakta, která využijete při jeho koupi

Při koupi jsou důležité tyto faktory: Čistota, brus a jeho barva.

Brus: Nemá jen jeden tvar, protože pomocí kvalitních technologií se zpracovává do různých tvarů. V současnosti se již dá vyrobit tvar přesně podle Vašich představ. Samozřejmě, že nejvyšší cena je taková, která zachovává tento kámen přírodní.

Barva: Najdete ho v různých barvách.

Čistota: Na některých přetrvává inkluze, ale najdete i léčivé kameny z korálu bez inkluze.

Léčivé účinky

Pomáhá při duševních chorobách. Chrání lidi před negativním smýšlením a před uřknutím, posouvá život správným směrem, dokáže vyléčit z deprese. Ve špatném období dokáže navrátit člověku štěstí. Pomáhá při nápravě zlomenin.

Má v sobě mnoho léčivých účinků. Chrání lidi hlavně před zlem ve světě, čili černou magií. Je velkým talismanem štěstí a ochrany.

Jeho cena a oblíbenost

Jeho cena se pohybuje různě. Samozřejmě vše závisí na zpracování brusu a velikosti, ve které chcete tento léčivý kámen koupit.

Cena závisí na způsobu zpracování a použítí technik. Je velmi oblíbený, hlavně kvůli tomu, že se dá zakoupit v různých barvách. Ideální dárek pro ženy, ale i muže.

Způsob využití a jeho úprava

Jeho úprava probíhá pomocí různých technik a metod. Odborníci používají moderní techniky, které se odrážejí ve finálním výsledku.

Spojitost s legendami v minulosti

Historie poukazuje na to, že Perseus položil hlavu Medúzy na pobřeží. Když stékala krev, tak kapky z ní tekly až do moře. Tam ji zasadily Nymfy a později z krve narostl krásný korál.

Jeho parametry vyplývající z gemologie

 

Výběr barvy tohoto drahokamu různé barvy
Numerologické vibrace číslo 6
Čakra Dostupnost srdce skladem
Barva pruhů bílá
Fluorescence žádná
Očista pod tekoucí vodou
Krystalografická soustava -
Znamení štír, rak, ryby
Neobsahuje absorpční světlo

 

Historie a nález

Ve světě je známý tím, že patří k buddhistickým pokladům světa. Oltář Slunce je v Číně vyrobený
z korálu červené barvy. Mezi nejvýznamnější naleziště korálu patří Kanárské ostrovy.

Podívejte se taky na naši nabídku šperků s drahokamem Korál