Akvamarín drahokam

Akvamarín

V překladu znamená spojený s mořem. Hned na první pohled to prozrazuje jeho průzračná barva. Už v naší nabídce si můžete všimnout, že tento kámen má krásné a jasné barvy, které jsou pro oči neodolatelnou krásou. Je obdivován už dlouhé roky. Je výjimečný především tím, že se z něj může vyříznout jakýkoliv tvar. Lze z něj vyrobit tvary i podle Vašich vysněných představ. Kreativitě se meze nekladou. Je známý hlavně tím, že patří mezi tvrdé kameny a jeho půvab je skrytý hlavně v lesku.

Fakta, která využijete při jeho koupi.

Při koupi jsou důležité tyto faktory: Čistota, brus a jeho barva.

Čistota: Jsou známé svým jasem a čistotou. Mohou v nich být i části z odrůdy berylovej.

Brus: Do této kategorie vpadá svou velkou oblíbeností „emerald“. Je to tvar, který je charakteristický v podobě obdélníku. Kabošonovým řezem se upravují hlavně jeho tvary, které jsou kalné.

Barva: V akvamarínu se nacházejí mřížky, které jsou krystalické. V tomto drahokamu vzniká krásné nepostřehnutelné zabarvení, které způsobuje železo. Tyto drahokamy patří ke šperkům, které jsou nejvíce kupované v internetových obchodech, ale i kamenných prodejnách.

Způsob využití a jeho úprava

Existují tři způsoby jak dopomoci jeho zabarvení. Pokud je akvamarín tvořen ozařováním, tehdy získává barvu, která dokonce připomíná safír. Nenechte se ale splést, stále je to akvamarín. Pokud se vyrábí při teplotě 400 - 450 °C, je to proto, aby získal modrou barvu natrvalo. Tento proces většinou probíhá u méně kvalitních kamenů. Tyto metody se využívají za účelem získání jeho zabarvení. Zde je konkrétně záměr přeměnit světle žluté a zelené barvy na modrozelenou jasnou barvu.

Spojitost s legendami v minulosti

V náboženství je spojen s plavbou na moři. Legenda hovoří o souvislosti s apoštolem Tomášem, který uskutečnil své plavby na moři. Pokud jde o vesmír, jeho vazba je spjata s planetou Neptun. Legenda hovoří o mořských pannách, které tento drahokam vlastnily. Již v minulosti byl známý jako drahokam lidí, kteří trávili více času na moři, než na zemi. Spojuje se hlavně s námořníky. Velkou souvislost mají legendy s bohyní Afroditou a bohyní moře, která se jmenovala Amfitríta.

Jeho cena a úprava

Jako všude tak i zde platí, že cena odpovídá kvalitě. Tento drahokam patří k vysoce oceněným drahokamům na celém světě. Lidé si oblíbili hlavně jeho barvu. Každý si může vybrat odstín vhodný pro jeho osobnost. Obrovskou pozornost na sebe upoutal v 19.století, tehdy si získal největší oblíbenost ve všech zemích. V současnosti je nejvíce preferovaný a prodávaný modrý odstín tohoto drahokamu. No výběr je na každém z nás. Svou jasností dokáže ohromit milovníky nedocenitelné kvality.

Léčivé účinky akvamarínu

Lidé ho využívají hlavně při meditaci. Pokud se člověk necítí klidný a něco mu chybí, tento drahokam napomáhá k vyrovnání a uvolnění celkového bytí. Je známý svou průzračnou aurou. Používá se také k léčbě úzkostných stavů a duševních nepokojů. V neposlední řadě je rádcem 
v manželství. Dokáže navrátit harmonii a klid mužům a ženám, kteří prožívají krizi nebo mají rozdílné názory. Jednoduše Vám může navrátit lásku, pohodu do Vašeho života, pokud v něj budete věřit.

Jeho parametry

 

Výběr barvy tohoto drahokamu modrozelená, odstíny modré
Druh beryl
Hmotnost, v níž se měří od 2,69 do 2,74
Jeho tvrdost Podle Mohsovy stupnice dosahuje tvrdosti od 7,5 do 8.
Barva pruhů známý bílou barvou
Fluorescence žádná
Index lomu až 1,596
Krystalografická soustava šesterečná
Chemické složení hlinitokřemičitan berylnatý
Obsahuje absorpční světlo  

 

Historie a nález

Největší akvamarín byl zaznamenán v roce 1910. Historie poukazuje na název: „Minas – Gerais“ v Brazílii. Jeho váha ukazovala na více než 110 kg. Mnoho nálezů pochází z minulosti, které byly známy velkou hmotností. V minulosti se nebrousily. V současnosti je jeho broušení již raritou.

Podívejte se taky na naši nabídku šperků s drahokamem Akvamarín