Vyberte jednoduše dárek pro kohokoliv

Vyberte jednoduše dárek pro kohokoliv

 

Znáte tu situaci, kdy i přesto, že Vaše blízké znáte velmi dobře, při výběru dárku pro ně si až tak jistý nejste? Trápíte se pravidelně nad tím, co se komu a na jakou příležitost hodí? Nebo naopak, jste pozván na oslavu k člověku, o kterém toho až tak mnoho nevíte? Nezařadili byste ho ani do kategorie rodina či dobrý kamarád, spíše "jen" do skupiny známý? Například kolega z práce, nový spolužák či spoluhráč z fotbalu? Mysleli jsme i na to.

 

Bez ohledu na to, zda hledáte dárek pro mámu, tátu, dědečka, babičku, kamarádku, rodiče, dítě, snoubenku, manžela či někoho úplně jiného, ​​můžete se inspirovat našimi tipy.

 

Podle čeho vybírat dárek pro konkrétní osobu?

 

Myslíme si, že dárek, který se rozhodnete věnovat, by měl v první řadě vystihovat příležitost, ke které je určen. Stejně důležité je zamyslet se, zda se daný dárek hodí k jeho stylu, ať něco takového už má, zda daný druh šperků nosí a podobně. Nechcete přece, aby hodnotný dárek ve formě šperku zůstal na ocet někde v krabici na dně skříně.

 

Zlatý řetízek se totiž hodí pro mámu, sestru, dceru, manžela i vnuka, ale pokud obdarovaný preferuje žluté zlato, řetízek z bílého zlata ho asi až tak nepotěší. Pokud je máma vyznavačkou jednoduchých, nepříliš výrazných tvarů, extravagantními náušnicemi se pravděpodobně netrefíte. Pokud Váš otec nosí kravatu maximálně tak na svatby či pohřby, rozuměj jednou za pár let, na brož, kterou mu darujete, do nejbližší příležitosti asi i zapomene. Z tohoto důvodu je naše rada jednoznačná. Na koupi hodnotného dárku pro blízkou osobu se připravte v dostatečném předstihu. Pozorujte vkus a styl a sondujte, co by se jí sešlo.

 

Jiná situace nastává, pokud jste pozván na poslední chvíli a na oslavu k člověku, kterého jste ještě neměli možnost blíže poznat. V tom případě bychom doporučovali dárek z kategorie obecných. To jsou dárky, kterými nic nezkazíte. Jsou neutrální, ale stále hodnotné. Rychle dokážete zjistit alespoň zda nosí například řetízek nebo náramek, či zda má v oblibě přívěsky nebo zda nosí košile s manžetovými knoflíčky.

 

Pokud byste se přece neuměli rozhodnout, kontaktujte našeho specialistu, který Vám s radostí poradí.