Prsten slibu - slyšeli jste už o něm?Prsten slibu - slyšeli jste už o něm?

Za oživení starého konceptu prstenu slibu (promise rings) můžeme poděkovat mladým osobnostem jako například Miley Cyrus. Zatímco mnozí lidé spojují prsteny promise se studenty, s romantikou mládí a občas i s abstinencí, skutečný význam a poselství za tímto symbolem jsou mnohem hlouběji a dotýkají se vztahů párů všech věkových skupin.


Muž a žena držící se rukama v symbolu příslibu s prsteny


 

Ve světě zásnubních prstenů se neustále objevují nové trendy a inovace. Jedním z posledních a nejvíce pozoruhodných je vzestup popularity tzv. „slibných prstenů“. Tyto prsteny představují nový přístup k projevu lásky a závazku mezi partnery. 

Ale co přesně je prsten slibu? V tomto slovním spojení není chyba – nejedná se o zásnubní prsten, ale o prsten slibný, anglicky promise ring. Prsten, který symbolizuje závazek mezi dvěma lidmi, ale není spojen s žádostí o ruku, ale spíše slibem budoucího závazku. Může to být symbol lásky, oddanosti a připravenosti se v budoucnu zasnoubit, ale také přátelství.

Muž a žena držící se za ruce s prsteny

Darování promise ring lze považovat za gesto, že manželství přijde, ale není ten správný čas, nebo za slib k (případným) zásnubám. Pro některé může představovat slib věrnosti bez úmyslu uzavřít manželství. Dal by se považovat za symbol oddanosti druhému člověku. 

Promise rings se staly super módním trendem mezi přáteli a představují velmi milý způsob, jak si slíbit, že přátelství bude věčné. Není ani vyloučeno použít prsten jako slib - akt sebelásky, připomínku slibu, který jste dali sami sobě.

Historie promise rings se datuje do starověku, kdy byly používány jako symboly závazku a loajality. Prvotními promise-mi byly prsteny, které si vzájemně vyměňovali partneři jako projev své oddanosti. Tyto prsteny byly často zdobeny jednoduchými znameními, která symbolizovala jejich vztah, a byly nošeny jako výraz lásky a spojení. Ve starověkém Řecku prsteny představovaly způsob, jak mít milovanou osobu neustále na mysli.

Stříbrný pánský prsten s černými symboly

Avšak moderní forma promise rings jak je známe dnes, získala popularitu až v 16. století v Evropě. Používali se jako závazek nebo slib zásnubního svazku. Když se páry zasnoubily oficiálně, vyměnily si tyto prsteny jako symbol jejich závazku a ochoty ke společnému životu. Tyto prsteny byly často zdobeny různými symboly jako srdce, láskyplné výrazy nebo jiná znamení, která vyjadřovala jejich city.

Od té doby se staly ikonickými prvky romantických vztahů a stále si zachovávají svoji popularitu. Jsou to prsteny, které mají hluboký historický význam a staly se součástí mnoha moderních romantických příběhů. Zajímavostí je, že začátkem 18. století se stal populárním nový druh prstenu zvaný „poesy ring“ (z francouzského slova poésy vyjadřujícího motto nebo krátkou báseň). Byl to prsten s vyrytou básní nebo slibem příteli nebo milenci.

Zlaté snubní prsteny s vnějším gravírováním


 Promise rings - rozmanitost stylů a designů pro každý pár

Promise rings, známé svojí symbolikou lásky a závazku, nabízejí párům nekonečné možnosti výběru, pokud jde o styl a design. Od jednoduchých a klasických, po extravagantní a originální, promise rings jsou skutečně individuální a jsou odrazem osobnosti páru. Podívejme se na několik populárních stylů, které přitahují pozornost zamilovaných dvojic po celém světě.

 

  • Klasický a jednoduchý elegantní a nenápadný vzhled. Tento styl často zahrnuje hladký kovový prsten bez zdobení nebo s minimálními detaily. Jeho jednoduchost představuje čistotu závazků a oblibu v jednoduchosti.
  • Výrazné prsteny zdobené detaily a drahými kameny. Tyto prsteny mohou obsahovat různé designy a vzory, včetně květin, srdcí nebo jemných reliéfů. Drahokamy jako diamanty, rubíny nebo safíry mohou být také symbolem lesku a luxusu.
  • Mnoho párů chce na prstenu vyjádření hodnot, které reflektují jejich vztah. V tom případě jsou vhodnými speciálně personalizované prsteny s jejich iniciálami, vyrytými důležitými daty, nebo použitím symbolů spojených s jejich kulturou nebo tradicemi.

Muž držící vygravírovaný prsten v dlani

  • Promise rings, které mají stejný nebo podobný design nebo jsou navrženy tak, aby se doplňovaly. Tato volba symbolizuje jedinečnost vztahu a jednoty.
  • Pro ty, kteří hledají něco odlišného, existují promise prsteny v moderním a netradičním stylu. Zahrnují prsteny vyrobené z nekonvenčních materiálů, jako je titan nebo keramika, nebo prsteny s futuristickým designem, které podporují individualitu páru.

Netradiční stříbrné prsteny s gravírem

Každý pár má jedinečné preference a hodnoty, a jejich promise ring by měl odrazit jejich jedinečný vztah. Bez ohledu na to, zda si páry vyberou klasický, výrazný, symbolický, dvou prstenový nebo moderní styl, promise ring by měl být symbolem jejich lásky, slibů nebo závazků. Jednou z klíčových vlastností promise rings je jejich variabilita a cenová dostupnost. V porovnání s tradičními zásnubními prsteny mohou být cenově dostupnější, což znamená, že mohou být skvělou volbou pro páry s omezeným rozpočtem. Tato cenová dostupnost umožňuje párům investovat do symbolu své lásky bez značné finanční zátěže. 

Muž a žena s netradičními stříbrno-modrými prsteny na malíčcích


 Jak darovat promise ring?

Dávání promise ringu by mělo být osobní. Zvolte vhodný čas a místo, kde můžete sdílet své pocity a závazek s partnerem. Dopřejte partnerovi čas na přijetí tohoto významného daru. Respektujte jejich reakci a buďte otevření pro další diskusi o vašem vztahu a budoucnosti.


Kdy darovat promise ring?

Promise ring je skvělým darem k oslavě prvních důležitých výročí ve vašem vztahu, jako je první významné datum nebo jedinečný okamžik ve vašem partnerství. Před zásnubami může být promise ring vynikajícím způsobem, jak vyjádřit váš závazek a oddanost před oficiálními zásnubami. Je to také skvělá příležitost pro ty, kteří nechtějí vstoupit do manželství hned, nebo možná ani nikdy

Neexistuje „špatný“ čas na dávání promise ringu, jedná se však o rozhodnutí, které byste měli přijmout s ohledem na vaše pocity a situaci.

Promise ring můžete darovat také přátelům, dětem, rodičům nebo sobě. Velice oblíbené je darovat ho sobě, aby vám připomínal nějaký závazek. Například, že se chcete naučit španělsky, nebo přestat kouřit.

Žena s listovým prstenem na ukazováčku

Prsten slibu se obvykle nosí na prsteníčku na levé ruce, stejně jako zásnubní prsten. Nicméně, někteří lidé si vybírají jiný prst nebo dokonce nosí promise ring střídavě na různých prstech v závislosti na osobních preferencích a významech. Není důležité, na kterém prstu jej budete nosit, ale co vám bude připomínat a co bude pro vás symbolizovat.

Mnoho párů si ponechává slibní prsten i po zásnubách a dokonce i po svatbě jako symbol jejich začátků a prvních slibů. Někteří se rozhodnou nosit promise ring na jiném prstu než zásnubní prsten, což jim umožňuje nosit oba symboly společně.

Zásnubní prsten a promise ring jsou oba symboly závazků a lásky, ale mají některé odlišnosti:

  • Zásnubní prsten obvykle symbolizuje konkrétní závazek ke svatbě, zatímco prsten slibu představuje obecnější slib budoucího závazku nebo oddanosti.
  • Zásnubní prsteny jsou často zdobeny drahými kameny a mají výraznější design, zatímco prsteny slibu mohou být jednodušší a méně zdobené.
  • Zásnubní prsten se obvykle dává během oficiální žádosti o ruku, ačkoli slibný prsten může být darován kdykoli během vztahu jako symbol lásky a oddanosti.

Objímající se pár se zásnubním prstenem na ruce

 

Pamatujte, že nejdůležitější je, že oba symboly mají hluboký význam pro vás a váš vztah. Jakýkoli prsten, který vyberete, by měl být zrcadlem vaší lásky a závazku k vašim partnerům.

V závěru lze říci, že promise rings přinášejí do světa slibů novou příležitost. Jsou to symboly lásky a závazků, které jsou flexibilní, cenově dostupné a univerzálně přijatelné. Pro pár hledající alternativu k tradičním zásnubním prstenům představují promise atraktivní možnost, která může doplnit jejich vztah a přinést jim radost a štěstí do budoucnosti. Také pro přátelství, nebo sliby k sobě samým mají velký význam, protože jsou jejich připomínkami, které máme stále na očích.


13.05.2024


Další články