Manžetové knoflíky jako nesmrtelný styl gentlemanaManžetové knoflíky jako nesmrtelný styl gentlemana

Manžetové gombíky ako nesmrteľný štýl gentlemana

Přestože je dámský svět na šperky mnohem bohatší, i v tom mužském stále najdeme výjimečné kousky, mezi které se kromě zlatých hodinek řadí například manžetové knoflíčky. Nadčasový šperk, který přistane každému pánovi, a pomůže k dokonalému outfitu, si u nás nyní můžete vybrat ve žlutém nebo bílém zlatě. Nezapomeňte si prohlédnout také kravatové spony, které Vám dodají ještě větší šmrnc.

 

Při jakých příležitostech manžetové knoflíčky vyniknou nejvíce?

Jelikož je tento pánský šperk sám o sobě jedinečný, výborně se hodí na stejně výjimečné příležitosti jakými jsou svatba (zvlášť, pokud jde o ženicha), promoce, plesy, či významné galavečery. Momenty, při kterých se manžetové knoflíčky nosí, jsou nezapomenutelnými, a i po letech se Vám při pohledu na ně tyto chvíle navždy vryjí do paměti.

Můžete je však nosit i při méně formálních příležitostech, například pokud Vás čeká důležité obchodní jednání či večeře s klientem. Jsou také výbornými společníky při významných rodinných oslavách, výročích s partnerkou nebo při návštěvě premiéry v divadle.

U zástupců vedoucích pozic jsou však francouzské manžety každodenním doplňkem, který pomáhá budovat jejich postavení. I na základě tohoto doplňku lze odlišit například finančního ředitele od nižších manažerských pozic.

 

 

Jak je nosit?

Nejlépe vyniknou na košili, která je doplněna o klasický oblek s kravatou či motýlkem. Manžety by měly s knoflíky ze saka jemně vykukovat, a proto je důležité dbát na délku rukávu nejen košile, ale i svršku. Jejich úkolem je oblek jen doplnit či zvýraznit, a v žádném případě se nehodí, aby na sebe strhly celou pozornost. Platí zde pravidlo, že méně je více, a proto by neměly být viditelné ze vzdálenosti na více než deset metrů.

 

 

Přesto, že jde o téměř nenápadný doplněk, výrazně Vás odliší od ostatních, a s celým outfitem doslova udělá zázraky. Pokud jej však chcete vyzvednout ještě více, zkuste na svou kravatu připnout zlatou sponu. Tato dvojkombinace dodá celkovému vzhledu nepřehlédnutelný šmrnc.

Při méně formálních příležitostech však můžete klidně vynechat kravatu či motýlka, a namísto kalhot zvolit rifle. V tom případě však musíte vrch doladit jen sportovním sakem nebo elegantním svetrem. Už dávno tedy neplatí pravidlo, že manžetové knoflíčky jsou výsadou formálního stylu, ale výborně se hodí i na volnočasové aktivity. Je však třeba je přizpůsobit konkrétní události, a v takovém případě byste měli sáhnout po menších a matnejších knoflících. Naopak výrazné a lesklé se nebojte použít při významných příležitostech.

 


13.12.2017 |


Další články