Kombinování zlata a stříbra: Ano, nebo ne?Kombinování zlata a stříbra: Ano, nebo ne?

 

 

Kombinace těchto dvou barevně odlišných kovů se dlouhou dobu považovala za módní faux-pas. Bylo přímo nemyslitelné spojit je do jednoho šperku, protože to působilo kýčovitým dojmem. Jak to však již bývá zvykem, módní návrháři se této příležitosti chytili a proměnili ji na výhodu. Poslední roky tak můžeme pozorovat obrovský nárůst zájmu právě o kombinované šperky. Pro jejich nošení však existuje pár pravidel, která Vám v následujících řádcích představíme.

Vrstvení šperků

 

 

 

Bílé zlato na výsluní

 

Za svou popularitu vděčí bílé zlato zejména stříbru, které nahradilo díky stejnému vzhledu, ale mnohem lepší kvalitě. Postupně se začaly vyrábět dvoj-kombinované šperky v designech, které nepůsobily kýčovitě, ale naopak luxusně. Ty se jako doplňky staly součástí nejpopulárnějších modelů šatů na přehlídkách, a tak netrvalo dlouho a poptávka po nich rapidně vzrostla. Šperkařský průmysl se tak více zaměřil na výrobu kombinovaných šperků, a v současnosti stále častěji pozorujeme i troj-kombinaci s růžovým zlatem.

Set z bílého zlata

 

Kouzlo vrstvení

 

Při nošení barevné dvoj-kombinace je důležité zejména správné vrstvení. Spojovat byste měli šperky o stejné tloušťce, aby bylo rozložení barev rovnoměrné. Nesmíte přitom zapomínat ani na stejný nebo alespoň podobný design. Náhrdelník v moderním stylu - bez ohledu na jeho barvu - nebude vypadat dobře s dekorativními uměleckými náušnicemi, a to i přesto, že se jejich barva bude shodovat. Zvolte proto například vrstvení několika náhrdelníků, které necháte vyniknout tak, že k nim doplníte co nejjednodušší náušnice. Více o vrstvení šperků se dočtete zde.

 

 

Kombinovaný náhrdelník srdíčka

Hlavně elegantně

 

Ještě předtím, než začnete přemýšlet nad vhodnou kombinací šperků ze žlutého a bílého kovu si promyslete, zda tento styl odpovídá oblečení a příležitosti, na kterou se chystáte. Jde o základní pravidlo kombinování šperků, jakož i první krok k úspěchu.

Pokud šperk není sám o sobě dvoubarevný, ale chcete si takový styl vytvořit sama, nezapomínejte na minimalismus. Ten je momentálně v kurzu, a perfektně se hodí k volnočasovým outfitům či na každodenní nošení do práce. Opět však třeba dávat pozor na charakter povolání.

Pokud si nejste kombinováním jednotlivých šperků jistá, skvělou volbou pak bude šperk, který byl záměrně vytvořen z kombinace kovů různých barev. Takové šperky nacházíme už nejen v kombinaci žlutého zlata s bílým, ale i ve stříbře s jeho pozlacenou verzí. Ze široké nabídky si vyberou milovnice obou kovů, i když zlato je díky své trvanlivosti vhodnější volbou. Viz také naši nabídku kombinovaných náhrdelníků, díky kterým posunete svůj styl na jinou úroveň.

 
Náhrdelník z kombinovaného zlata

Zásnuby a prstýnky

 

Kombinování barevných kovů se dostalo i do světa prstýnků a za poslední roky pozorujeme zvýšený zájem právě o takové modely. Jde o jediný šperk, který budete nosit celý život, a tak je dvoj-kombinace mimořádně vhodnou volbou. Fantazii se meze nekladou, a bez ohledu na to, zda je Váš zásnubní prsten z bílého či žlutého zlata, dvoj-kombinace ho vždy dokonale doplňuje.

Ačkoli je vhodnější kombinování šperků ze stejného kovu, ani kombinace zlata a stříbra nemusí být vždy nejhorším řešením. Důležitý je zejména design a originalita, které spolu vytvoří jedinečný styl.Je už jen na Vás, kterou barvu kovu necháte vyniknout více, s dvoj-kombinací to budete mít vždy vyhráno.

 

Snubní prsteny z kombinovaného zlata

 


18.08.2018 |


Další články